w

Już niedługo ruszają kontrole! Jeśli regularnie nie płaciłeś, grozi Ci sroga kara

Tym razem to Poczta Polska zapowiada kontrole, które mają odbyć się na terenie całego kraju. Upoważnione do tego osoby mają sprawdzić, czy Polacy płacą abonament. W przypadku unikania opłat grozi kara w wysokości aż 30-krotności miesięcznego abonamentu.

Sponsorowane

Kontrole Poczty Polskiej

Poczta Polska che sprawdzić, czy Polacy aby na pewno płacą abonament RTV. Serwis wirtualnemedia.pl, powołując się na Pocztę Polską, wyjaśnia, że kontrole są przeprowadzane “na podstawie wydanych upoważnień do przeprowadzania kontroli wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników”.

Kontroli będą dokonywać pracownicy Poczty Polskiej, za okazaniem legitymacji służbowej. Na życzenie powinni również okazać dowód osobisty. Póki co nie wiadomo, ilu kontrolerów zostanie oddelegowanych do tego zadania.

Pixabay
Sponsorowane

Kara za niepłacenie abonamentu RTV

Jeśli chodzi o karę za niezarejestrowany i niezapłacony abonament, wynosi ona 261 zł w przypadku radia. Z kolei w przypadku telewizora jest już znacznie wyższa i wynosi aż 819 zł. Ile wynosi opłata za abonament w 2023 roku?

– opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 104,40 zł),

– opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 27,30 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 327,60 zł).

Zasady w przypadku opłat są jasne. Otóż abonament RTV należy uiszczać do ukończenia 75. roku życia. Z opłat zwolnione są również osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury. Jednak wysokość świadczenia nie może przekraczać 50% przeciętnego wynagrodzenia. Okazuje się, że można również załapać się na zniżki.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

49 komentarze

  1. Temat wraca co chwila. Gdyby mogli ściągnàc to by już ściągnęli , a większość z nas odwiedziłby komornik. Wg przepisów odbiornik musi być zarejestrowany, a zarejestrowanie go ciąży na Poczcie Polskiej , jak narazie to Poczta się nie wywiązała z rejestracjami odbiorników i póki co może sobie jedynie ściągać z tych zarejestrowanych .

    • Zresztą tym złodzieją tylko mało???Przecież oni miliardy dostają z naszych podatków co drugi raz mamy im płacić abonament na ich kolosalne wypłaty.??

  2. Proszę pokazać podpisana umowę na świadczenie usług z terminem i wysokoscią mesiecznej wpłaty,wtedy można zacząć wogole rozmowę o kontroli i placeniu zaległości.