w ,

Konie znikną z trasy nad Morskie Oko? Będzie poprawka do ustawy

Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej w rozmowie w Woronicza 17 emitowanej w TVP Info zapowiada, że w związku z pracami przy ustawie o ochronie praw zwierząt złoży w Sejmie poprawkę dotyczącą koni wykorzystywanych przy Morskim Oku. „To jedyny park narodowy, gdzie konie zamęczane są na śmierć” – mówi Joński.

Sponsorowane

Popieram propozycje zawarte w tym projekcie ustawy o ochronie zwierząt, ale będę proponował poprawkę. Nie mogę patrzeć na męczarnie koni na drodze do Morskiego Oka. Uważam, że ustawa powinna być o to uzupełniona. To jedyny park narodowy, gdzie na naszych oczach padają konie.

– mówił Dariusz Joński.

Dziennikarz TVP Info dopytywał posła czy jest za całkowitym zakazem wykorzystywania koni na tej trasie. Dariusz Joński odpowiedział:

Czas niektóre zwyczaje zmienić. Tym bardziej, że mówimy o melexach elektrycznych czy o zielonej energii. Musimy to zmienić jeśli faktycznie myślimy o ochronie zwierząt.

Sponsorowane

Poseł w trakcie swojej wypowiedzi odniósł się także do projektu ustawy, który posłowie KO proponowali w grudniu 2019 roku. Zgodnie z jej zapisami zwierzęta nie mogłoby być wykorzystywane w cyrkach.

Jak słyszę prezesa Kaczyńskiego, który przedwczoraj składa projekt ustawy, której pierwsze czytanie ma się być na najbliższym posiedzeniu, a my złożyliśmy w grudniu 2019 roku i przez 10 miesięcy nie możemy się na to doczekać, to zastanawiam się nad intencją tego.

– stwierdził poseł.
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Lekarz zdiagnozował anginę, jednak to ameba jadła mózg tego 13-latka

   Decyzja sądu: Zlecanie Poczcie Polskiej wyborów korespondencyjnych rażąco narusza prawo