w

Wózek stał przy samym morzu na plaży w Kołobrzegu. Matka przyczepiła kartkę

Do bulwersującego zdarzenia doszło w nadmorskiej miejscowości Kołobrzeg, to tutaj matka zostawiła wózek z dzieckiem na plaży. Turyści spacerujący piaskiem byli zaskoczeni, że nigdzie dookoła nie ma żadnej osoby dorosłe, Wózek stał samotnie. W środku, tuż przy maluszku, znajdowała się kartka z informacją…

Sponsorowane

Kołobrzeg – wózek z dzieckiem pozostawiony na plaży

Wózek znaleźli plażowicze, którzy spacerowali w okolicach latarni morskiej w Kołobrzegu. Nigdzie w pobliżu nie było widać osoby dorosłej, która sprawowałaby opiekę nad dzieckiem. W środku wózka znaleziono karteczkę, z której wynikało, aby nie podchodzić za blisko, ponieważ maleństwo śpi.

Proszę nie podchodzić, dziecko śpi – tak brzmiała notatka pozostawiona przez matkę dziecka.

Nie ma się co dziwić, że przechodniów wcale nie uspokoiła wiadomość zamieszczona na kartce. postanowiono wezwać na miejsce policję. Funkcjonariusze szybko odpowiedzieli na zgłoszenie i na plaży pojawił się patrol. Rozpoczęły się poszukiwania rodziców dziecka. Finalnie okazało się, że matka pozostawiła dziecko na plaży bez opieki, a sama w tym czasie postanowiła pójść do pobliskiej restauracji na kawę. Nie widziała nic złego w tym, co zaszło.

Sponsorowane
Wikimedia

Wysłany patrol ustalił, że rzeczywiście wózek stoi przy samym morzu, na skraju plaży. Ustalono, że matka dziecka znajdowała się w pobliskiej kawiarni i piła kawę. Pani zachowywała się spokojnie i uważała, że nic się nie stało. Bardzo zbagatelizowała tę sprawę – potwierdził Arkadiusz Kowalski, naczelnik wydziału prewencji Komendy Policji w Kołobrzegu (Radio Szczecin).

Matka nie widziała problemu w swoim zachowaniu

Kobieta twierdziła, że dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Utrzymuje, że z restauracji miała dobry widok na wózek, stojący na plaży. Fakt, że stał on bardzo blisko brzegu, a tego dnia fale były naprawdę wysokie oraz wiał silny wiatr, nie stanowił dla niej żadnego problemu. To jeszcze nie wszystko. Kiedy policjanci pouczyli ją, sporządzili notatkę z zajścia i zakończyli interwencję odchodząc, matka dalej pozostawiła dziecko bez opieki.

View post on imgur.com

Mogliśmy uniknąć jakiejś tragedii. Było to nierozważne działanie tej pani, podmuch wiatru mógł przewrócić wózek czy fala go podmyć – tłumaczył Arkadiusz Kowalski (Radio Szczecin).

Jakie konsekwencje wyciągnięto wobec kobiety? Otóż sprawa pozostawianie dziecka bez opieki pozostanie zgłoszona do sądu rodzinnego. To on zdecyduje, jak dalej to wszystko się potoczy.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

15 komentarze

  1. I co zdziałali , spisali notatkę i na tym koniec a dokładnie widzieli zagrożenie, zamiast zabrać wózek z dzieckiem to mamusia by się może ruszyła a w ogóle to dziwna sytuacja .