w ,

Koalicja Obywatelska zmienia zdanie i już nie chce podwyższać swoich wynagrodzeń

Po powszechnej krytyce ostatnich wydarzeń “okołopodwyżkowych”, Koalicja Obywatelska zaczęła wycofywać się z poparcia podwyżek dla posłów, ministrów, prezydenta i innych wysoko postawionych osób w kraju. Tak wyglądały wyniki głosowania w piątek:

Sponsorowane

100 posłów KO zagłosowało za nowelizacją ustawy o podwyżkach, przeciwko było 9 z nich, a 12 posłów wstrzymało się od głosu. 

Lider KO – Borys Budka ogłosił dzisiaj na konferencji prasowej, że zarekomenduje Senatowi odrzucenie nowelizacji.

Kiedy na początku tego roku zostałem szefem Platformy Obywatelskiej, obiecałem, że głos obywateli będzie dla nas zawsze najważniejszy. Podtrzymuję to, bo obywatele są naszymi pracodawcami i to z opinią obywateli powinniśmy się liczyć w pierwszej kolejności. […] Dziś będę rekomendował senatorom Koalicji Obywatelskiej przyjęcie wniosku o odrzucenie tej ustawy w całości. 

– mówił Borys Budka

Senatorowie nie są ślepi i głusi na opinie publiczną. Jest faktem, że Polska jest krajem niskich płac, zarówno ludzi jak i parlamentarzystów. Ale jako odpowiedzialni przed naszymi wyborcami musimy pamiętać, że najpierw należy uregulować kwestie lepszych płac obywateli, a dopiero później płac w parlamencie.

– tłumaczył Tomasz Grodzki
Sponsorowane

Nowelizacja ustawy o podwyżkach przyjęta przez Sejm zakładała podniesienie pensji posłów o 40%, a Premiera i Prezydenta o 100%. Wprowadza również wynagrodzenie dla Pierwszej Damy. 

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ponad 100 tysięcy osób na Marszu Wolności w Mińsku. Historyczna demonstracja

   Dramatyczny wpis burmistrza. Realia życia z koronawirusem, których nie akceptuje