w

Obcokrajowiec skazany na karę śmierci w Chinach. Sąd odrzucił jego apelację!

Obywatel Kanady, Robert Schellenberg, przebywa w chińskim więzieniu. Mężczyzna został zatrzymany za przemyt narkotyków i grozi mu kara śmierci. Dzisiaj sąd odrzucił jego apelację.

Sponsorowane

Sprawa ciągnie się już od ponad sześciu lat

Roberta Lloyda Schellenberga zatrzymały władze chińskie w grudniu 2014 roku. Mężczyznę oskarżono o próbę przemytu 225 kg metamfetaminy do Australii.

W 2018 roku Roberta skazano za ten czyn na 15 lat pozbawienia wolności. Jednak Kanadyjczyk odwołał się od wyroku. Wtedy też zarządzono ponowne rozpatrzenie jego sprawy. Mężczyzna spodziewał się złagodzenia kary, ale sąd ludowy w styczniu 2019 roku w Dalian, zarządził egzekucję.

Działo się to niedługo po tym, jak władze Kanady aresztowały wiceprezes i dyrektor finansową chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei, Meng Wanzhou.

Sponsorowane

Apelację odrzucono

To właśnie dzisiaj rano sąd w Shenyang odrzucił apelację Roberta przeciwko wykonaniu kary śmierci. W wyjaśnieniu napisano, że przedstawione we wcześniejszym procesie fakty były jasne, dowody “wiarygodne i wystarczające”, a wyrok “odpowiedni”…

W ostatnim czasie dwóch innych obywateli Kanady zostało oskarżonych w Chinach o szpiegostwo. Wyrok w sprawie jednego z nich, biznesmena Michaela Spavora, ma zapaść już w środę.

Media donoszą, że aresztowanie mężczyzn i ponowny proces Schellenberga są ściśle związane ze sprawą aresztowania Meng Wanzhou. Czy w ten sposób władze Chin próbują wywrzeć presję na Kanadzie? Czy to próba odwetu?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

9 komentarze

  1. Prawidlowo , nie to Co u nas kradna i oszukuja na potege I nic dalej hajlabajla I wciskanie kitu ciemnocie, wiedzial Co robi , maja swoje prawo które nalezy szanowac . I tak zył dlugo

  2. Dlaczego więc Papież przestał głosić Ewangelię i schował ją tylko dla siebie, tak jakby wiara nie miała znaczenia ? “Trzeba sobie uświadomić jedną rzecz; cały czas przypomina nam to wielki prorok naszego czasu, papież Franciszek: my, chrześcijanie, nie mamy monopolu na Jezusa i na miłość Boga, która się w całej pełni ukazała w Jezusie. Jezus przyniósł Boży dar wszystkim, a nie po to, aby stał się on „prywatną własnością” Kościołów chrześcijańskich – pisze ks. Tomáš Halik w..”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Mama Bartka błagała, by pokazali jej ciało syna. Nie takiej odpowiedzi się spodziewała

    Wyniki sekcji zwłok Bartka z Lublina. Prawnik rodziny zdradził przyczynę śmierci