w

Jurek Owsiak: “Nie wyrażamy zgody”. Chcą wziąć łóżka kupione przez WOŚP dla pacjentów z COVID-19

Jurek Owsiak bezwzględnie sprzeciwił się przekształceniu łóżek zakupionych przez WOŚP w sprzęt dla osób chorych na COVID-19. Prezes WOŚP podkreśla, że chorzy w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie też wymagają opieki i pozbawianie ich miejsca w placówce nie jest w porządku.

Sponsorowane

Władze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie wpadły na pomysł, aby przeznaczyć łóżka zakupione przez WOŚP dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Zwróciły się wobec tego do WOŚP o zgodę na oddelegowanie tych łóżek. Jurek Owsiak stanowczo odpisał: “Nie wyrażamy zgody!”.

Zdaniem działacza WOŚP, mali pacjencji szpitali psychiatrycznych potrzebują tych łóżek dlatego fundacja niedawno kupiła 798 sztuk dla 34 oddziałów w Polsce.

Jest to wynik naszych przygotowań do debaty, której niestety nie było, bo pandemia przerwała te pomysły. Marszałek Senatu pan Tomasz Grodzki zaprosił wtedy nas, aby mówić o psychiatrii, ponieważ słowo “katastrofa” to jest słowo nawet można powiedzieć delikatne. (…) Totalna zapaść w psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej.

– powiedział Jurek Owsiak na antenie TVN24.

Jurek Owsiak uważa, że zakupy sprzętu medycznego niezbędnego w walce z pandemią koronawirusa powinny być planowane znacznie wcześniej przez właściwe organy.

Sponsorowane

“Brońcie naszych łóżek”

Prezes WOŚP uznał, że należy nagłośnić sprawę i całą historię opisał na Facebooku. Wpis zatytułował: “Brońcie naszych łóżek”. Dowiadujemy się w nim, że to nie jest pierwszy raz, kiedy szpital chce sprzęt przekazany przez WOŚP wykorzystać dla pacjentów z COVID-19.

Brońcie naszych łóżek Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na...

Posted by Jurek Owsiak on Monday, October 19, 2020

Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z COVID-19 to z ogromnym żalem, ale staraliśmy się zrozumieć tę wyjątkową decyzję. Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią.

– pisze Jurek Owsiak.

W obliczu kolejnej próby zmiany przeznaczenia sprzętu dostarczonego przez WOŚP, prezes organizacji postanowił się temu sprzeciwić.

Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie. Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego.

– tłumaczy dalej prezes WOŚP.
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   20 osób, które oszukały przeznaczenie. Teraz opowiadają swoje historie

   „Sasin pluje nam w twarz!” Dramatyczny monolog pielęgniarza z Rzeszowa