w

Jurek Owsiak apeluje do narodu i szpitali. WOŚP pomoże w walce z COVID-19

Problem braku łóżek dla pacjentów zakażonych COVID-19 coraz częściej pojawia się w wypowiedziach specjalistów. Zauważa go również Jurek Owsiak, który w specjalnym filmie zaadresowanym do władz szpitali zaoferował pomoc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sponsorowane

Sytuacja w kraju bardzo trudna. Jak wasze zdrowie? Jak się trzymacie? Ja jestem na kwarantannie i przestrzegam skrupulatnie wszystkich reguł, które z tej kwarantanny wynikają.

– tak rozpoczął nagranie prezes WOŚP pozdrawiając lekarzy, ratowników, pielęgniarki oraz pracowników laboratoriów i sanepidu.

WOŚP chce pomóc szpitalom

Owsiak jest świadomy problemów z jakimi borykają się szpitale w związku z rosnącą liczbą osób wymagających hospitalizacji w wyniku COVID-19. Jest świadomy również tego, że w procesie tworzenia dedykowanych oddziałów przeznaczonych do walki z wirusem często sięga się po sprzęty dostarczone przez WOŚP. Ale właśnie tego WOŚP chce uniknąć, ponieważ stoczyli ciężki bój o stanowiska geriatryczne czy miejsca dla dzieci w oddziałach psychiatrycznych:

Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym, bo to powstało z takim trudem. Tam też są pacjenci. Ale teraz sytuacja jest taka, że wszystkie ręce na pokład. To zresztą hasło z naszego ostatniego finału, który rozpocząłem w tym mundurze.

– dodał Jurek Owsiak wskazując swój kolorowy mundur.
Sponsorowane

Prezes WOŚP apeluje w nagraniu do szpitalu, aby zgłosić im potrzebę zakupu sprzętu, a zrobią wszystko co w ich mocy, aby pomóc.

Napiszcie do fundacji, dołączcie pisma, które wam każą te oddziały stworzyć, wtedy to wszystko będzie wiarygodne. Kupimy to, wszystkie ręce na pokład. Fundacja ma na to pieniądze, nie robimy nowej zbiórki.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Narodowcy zaatakowali protestujące Polki. “Byli ubrani w czarne dresy”

   Policja zatrzymała księdza. Duchowny z bronią w ręku groził protestującym i policji [WIDEO]