w ,

Dzik na bałtyckiej plaży! Plażowicze mieli chwilę grozy

Wyłonił się z morza i płynął w kierunku brzegu, później wkroczył na plażę i przyprawił o dreszcze niejednego plażowicza. “Dzik morski” pojawił się w Schoenhagen nad Bałtykiem.

Sponsorowane

Szok plażowiczów

Są pewne sytuacje, które możemy przewidzieć. Nad Bałtykiem spodziewamy się błogiego odpoczynku w promieniach Słońca. Jednak dzika na plaży nie przewidział nikt – co rozsiało ogrom strachu wokół turystów przebywających akurat na tej plaży. Całą sytuację udało się nagrać:

Na wideo widać, że dzik zbliża się płynąc od strony otwartego morza. Po wkroczeniu na plażę, jeden z turystów próbował odepchnąć zwierzę łopatą! Na filmie da się zauważyć, że nie tylko plażowicze byli przerażeni – dzik w równym stopniu nie spodziewał się towarzystwa i sam zaczął uciekać wgłąb plaży.

Sponsorowane

To nie pierwszy raz!

Niemcy cieszą się chyba sympatią tych zwierzaków, bo to nie pierwszy dzik, który straszy na lądzie. Nie tak dawno dzik biegał po ulicach Berlina. Oczywiście nie jest to ewenement – również w Polsce doświadczyliśmy takich “przygód”.

Dziki zaczęły penetrować miasta już dawno, to są inteligentne zwierzęta. Z reguły buszowały w nocy. Teraz, być może dlatego, że jest mniejszy ruch, wychodzą także w ciągu dnia.

– mówił Radosław Ratajszczak, dyrektor zoo we Wrocławiu, cytowany przez eska.pl

Pamiętaj, aby w przypadku spotkania takiego zwierzęcia na swojej drodze zachować spokój. Jeśli nie będziemy go prowokować, dzik nie będzie dążył do ataku.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Test na koronawirusa, który daje wynik w sekundę? Tak – jest już w użyciu!

   Koronawirus może roznosić się przez dym papierosowy. Są pierwsze restrykcje!