w

Dymitro dźgał nożem na oślep. Anastazja własnym ciałem osłaniała 7-letniego syna

To, co w ostatnich dniach wydarzyło się w Tarnowie wstrząsnęło całą Polską. Dymitro T. wpadł w atak szału, w wyniku którego zginął jego 7-letni syn, Maksym, a żona mężczyzny została ciężko ranna. Nic nie zapowiadało, że tego ranka w domu rodziny rozegra się takie piekło. 27-latek najpierw przyszedł do łóżka przytulić synka i żonę, a następnie wyciągnął nóż i zaczęła się masakra. Po wszystkim wyskoczył z balkonu z drugiego piętra. Całe szczęście policji udało się go złapać.

Sponsorowane

Ranek, 5 października

Do tragicznych zdarzeń doszło we wtorkowy poranek, w mieszkaniu w bloku przy ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Dymitro przyszedł do łóżka, w którym leżała żona Anastazja i synek. Położył się obok i przytulił do nich. Już po chwili wyciągnął nóż. Anastazja ze wszystkich sił starała się zasłonić własnym ciałem Maksyma. Ale mąż dźgał jak opętany, był w amoku. 7-letni chłopiec nie miał tyle szczęście, co mama. Zginął. Kobieta wybiegła z mieszkania wołając o pomoc.

Twitter

Na odgłos krzyków zareagowali sąsiedzi wychodząc z mieszkań, co spowodowało, że biegnący za nią z nożem mężczyzna wycofał się do mieszkania, a następnie wyskoczył z drugiego piętra. Doznał złamania kości miednicy, w związku z czym został ujęty przez policję na trawniku pod balkonem, a następnie przewieziony do szpitala – relacjonował prokurator Mieczysław Sienicki

Sponsorowane

Anastazja trafiła do szpitala. Miała na ciele liczne rany kłute i cięte. 27-latek podobne ciosy zadał synkowi. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zaczęli go reanimować. Niestety, bezskutecznie.

Mężczyzna leczył się psychiatrycznie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy tej tragedii można było w jakiś sposób uniknąć bądź zapobiec. Dymitro T. mający ukraińskie obywatelstwo przebywał i pracował legalnie w Polsce. Był zatrudniony jako kucharz. Zaledwie kilka miesięcy temu, bo w maju, do Polski przyjechała jego żona z 7-letnim dzieckiem. To właśnie Anastazja zajmowała się Maksymem. Jej małżonek miał problemy z poruszaniem się. Od jakiegoś czasu zaczął się dziwnie zachowywać. Żona zeznała, że się zmienił, że coś było z nim nie tak. Słowa kobiety potwierdził również pracodawca 27-latka.

WikiMedia

Do tej pory nie stwierdzono, żeby w tej rodzinie były jakieś problemy, nie było żadnych sygnałów, żeby cokolwiek złego się tam działo. W związku z tym jest wielce prawdopodobne, że przyczyną tej tragedii były problemy psychiczne Dymitro T. – wyznał prokurator Sienicki

Obecnie Dymitro T. przebywa w szpitalu. Śledczy póki co nie mogą go przesłuchać, ponieważ jego stan zdrowia na to nie zezwala. Niezbędna będzie z pewnością opinia biegłych psychologów i ustalenie, czy w momencie dokonywania zbrodni 27-latek był poczytalny.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Karygodne zachowanie pielęgniarki na oddziale intensywnej terapii noworodków!

   Królowa Elżbieta II wysłała list do 12-latki z Polski! Spełniła jej marzenie