w

Dramat w Krakowie! Wiatr przewrócił dźwig na ludzi pracujących na budowie!

Wczorajsze alerty pogodowe ostrzegały o silnych podmuchach wiatru w całej Polsce. Tym razem zagrożenia, o których mogliśmy przeczytać w ostrzeżeniach sprawdzają się. Niestety – obserwujemy pierwsze dramaty!

Sponsorowane

Żuraw runął pod wpływem wiatru

Portal rmf24.pl informuje o wypadku, do którego doszło w Krakowie przy ul. Domagały. Internauci zarejestrowali zdarzenie na nagraniu:

Silny wiatr powalił żurawia budowlanego. Ratownicy są w trakcie reanimacji pracownika budowy, który znalazł się w miejscu upadku żurawia – trwa walka o życie mężczyzny. Poza nim w wyniku katastrofy ranne zostały jeszcze dwie osoby.

Aktualizacja 14:45

Sponsorowane

W wyniku przewrócenia się żurawia zginął reanimowany, najciężej ranny mężczyzna. Jedna z dwóch osób przetransportowanych do szpitala również nie przeżyła katastrofy. Śmiertelne ofiary to pracujący na budowie robotnicy. Policja wraz z prokuraturą bada okoliczności wypadku. Nie wiadomo czy dźwig mógł pracować w takich warunkach oraz czy był odpowienio zabezpieczony. Potwierdzono, że w momencie upadku kabina żurawia była pusta.

Zerwany dach marketu

Również w Krakowie doszło do zerwania dachu z jednego ze znanych dyskontów spożywczych. Zdarzenie także zostało zarejestrowane:

Na samochód spadło drzewo

Kolejny wypadek, o którym się dowiedzieliśmy, wydarzył się w województwie lubuskim – niestety, okazał się tragiczny w skutkach. To pierwsza ofiara śmiertelna dzisiejszych wichur. Mężczyzna jadący samochodem został przygnieciony drzewem. Zmarł na miejscu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wytycznych przekazywanych w alertach RCB.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Wajda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   3-miesięczna Julka spała w łóżeczku. Matka wylała na nią czajnik wrzącej wody

   Dziennikarka TVN na intymnym zdjęciu. Internauci nie szczędzą komentarzy