w

Nie przegap tego terminu. Możesz dostać nawet 1400 złotych!

Galopujące podwyżki spędzają sen z powiek wielu osobom. Niektóre rodziny nie wiedzą, jak sobie poradzą z kolejnymi wzrostami cen. Na szczęście nawet co drugie gospodarstwo ma szansę na otrzymanie pomocy – chodzi o nowe dopłaty do rachunków. Wsparcie nie zostanie jednak przyznane automatycznie – najpierw trzeba się o nie ubiegać, składając w odpowiednim czasie wniosek.

Sponsorowane

Dodatki osłonowe – terminy

Dodatki osłonowe – nazywane również drożyźnianymi – to forma wsparcia, o jakie można się ubiegać w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej. Wysokość dopłaty uzależniona będzie od wielkości rodziny, a także od jej dochodów. Próg to 1500 złotych na osobę w rodzinie oraz 2100 złotych, jeśli chodzi o osoby samotne. Ile można otrzymać? Od zaledwie 20 złotych do nawet 1437,50 złotych – jest więc o co się ubiegać. Kto ogrzewa dom węglem, może liczyć na dodatkowe pieniądze.

Nie można jednak przegapić terminu, bo wówczas dodatek nie zostanie wypłacony – nawet jeśli ktoś znajduje się w grupie, która może być nim objęta. Ze składaniem wniosku trzeba się wyrobić do 31 stycznia bieżącego roku. Jeśli ktoś nie zdąży, może jeszcze złożyć go w kolejnym terminie – do 31 października. Po tym czasie dokumenty nie będą już rozpatrywane.

Dodatki osłonowe – kiedy wypłaty?

Sponsorowane

Kto zdąży z wypełnieniem i złożeniem wniosku w terminie, i komu dodatek osłonowy zostanie przyznany, ten dostanie pomoc w dwóch transzach. Pierwsza będzie wypłacona przed Wielkanocą, a druga pod koniec roku. Nie jest to przypadek. Jak wyjaśniła minister klimatu, Anna Moskwa:

Wypłata dodatków będzie realizowana w 2022 roku w dwóch równych ratach, tak aby zasilić budżety domowe Polaków w najważniejszych dla rodzin okresach w roku, czyli przed świętami, kiedy najczęściej wydatki znacząco rosną.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Te dwa nowe objawy Omikronu występują tylko o osób zaszczepionych na Covid-19

   Bill Gates ostrzega cały świat. “Najgorsza faza dopiero przed nami!”