w

Aż 10 województw przeszło do strefy czerwonej. W jednym z nich jest dramatycznie

Czwarta fala koronawirusa jest coraz bardziej zauważalna. Co więcej, jest widoczna nawet na pandemicznej mapie ECDC. Już kolejne województwa ze strefy zielonej przechodzą do kategorii żółtej, a nawet czerwonej. Trudna sytuacja panuje w 10 regionach naszego kraju.

Sponsorowane

Koronawirus 29 października Polska

Niestety, ale sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 387 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia Covid-19 z województw:

– mazowieckiego (2037),
– lubelskiego (1705),
– podlaskiego (761),
– łódzkiego (561),
– śląskiego (544),
– wielkopolskiego (480),
– pomorskiego (468),
– zachodniopomorskiego (464),
– dolnośląskiego (416),
– podkarpackiego (378),
– małopolskiego (371),
– kujawsko-pomorskiego (357),
– warmińsko-mazurskiego (340),
– lubuskiego (146),
– świętokrzyskiego (136),
– opolskiego (111).

❗ Z powodu #COVID19 zmarło 12 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 90 osób.

Sponsorowane

➡ Liczba zakażonych koronawirusem 3 008 294/76 875 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Hippopx

Nietrudno zauważyć znaczny wzrost, szczególnie gdy analizuje się dane z poprzednich dni. Dla porównania wczoraj, 28 października mieliśmy 8 378 nowych i potwierdzonych przypadków. 27 października 8 361 zakażeń. 26 października 6 265, a 25 października była mowa o 2 950. Zatem wyraźnie widać tendencję wzrostową.

Co na to rząd?

Czy w związku z nieustannie rosnącą liczbą zakażeń Covid-19 rząd planuje dodatkowe restrykcje, albo lockdown. Zgodnie z tym, co pisze Radio Zet, dotychczasowe obostrzenia mają zostać przedłużone do 30 listopada. Jednym z nowych obowiązków ma być noszenie maseczek na przerwach w szkole i na uczelni.

Europejska mapa zagrożenia pandemicznego

Okazuje się, że w związku ze wzrostem zakażeń aż 9 województw zostało oznaczonych kolorem czerwonym (to oznacza drugi najwyższy poziom ryzyka dla podróżnych). Mowa o województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, łódzkim, podkarpackim i dolnośląskim.

Sponsorowane

Według klasyfikacji ECDC w kraju oznaczonym tym kolorem jest średnio od 200 do 499 infekcji na 100 tys. mieszkańców. Kolorem ciemnoczerwonym (powyżej 500 zachorowań na 100 tys.) oznaczono natomiast województwo lubelskie. 

Facebook

Jak wygląda sytuacja w pozostałych regionach Polski? Otóż oznaczono je kolorem pomarańczowym. Tutaj mowa o 50 do 75 zachorowań na 100 tys. mieszkańców.

Dla uściślenia informacji, pandemiczna mapa Unii Europejskiej powstaje na podstawie 14-dniowego wskaźnika zachorowań. W oparciu o dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) politycy podejmują decyzje o wprowadzaniu restrykcji. 

Światowa Organizacja Zdrowia – WHO, opublikowała dane, zgodnie z którymi Polska jest siódmym krajem w Europie jeśli chodzi o liczbę osób zmarłych z powodu koronawirusa.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Meteorolodzy już ostrzegają. Takiej zimy nie mieliśmy od lat!

   Mama pokazuje, jak zmieniło się jej ciało po urodzeniu trójki dzieci. Zdjęcia są mocne