w

Cmentarze 1 listopada będą zamknięte? Minister odpowiada

Rząd jest zmuszony do działania w obliczu kolejnych rekordów zachorowań na COVID-19. Wczoraj Premier ogłosił, że cała Polska zostanie od soboty objęta żółtą strefą (za wyjątkiem stref oznaczonych jako czerwone). Czy to może oznaczać, że 1 listopada cmentarze będą zamknięte?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w trakcie rozmowy z Polsat News zapytany został o rozwiązania jakie będzie stosował rząd w walce z drugą falą epidemii. Pytano też o możliwość zamknięcia cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych.

Nie, to nie wchodzi w grę. To wielka polska tradycja. (…) tym razem wszyscy będą musieli nosić maseczki niezależnie od tego, czy w danym powiecie, gminie jest względnie bezpiecznie, czy gmina objęta jest żółtym lub czerwonym alertem.

– powiedział Gowin.

To samo pytanie zostało zadane byłemu Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu na antenie RMF FM.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Musimy zobaczyć, co będzie na koniec października. Jeżeli napór na szpital będzie wzrastał a duża liczba chorych będzie wymagać intensywnej terapii to wtedy apelowałbym o to, żeby te osoby, które mogą, powstrzymały się od spotkania z ludźmi i wyjazdu bądź wyjścia na cmentarz.

– odpowiedział Marek Posobkiewicz – lekarz i były Główny Inspektor Sanitarny

Możemy się spodziewać, że cmentarze nie będą zamykane, jednak z pewnością pojawią się apele, aby w miarę możliwości pozostać w domu.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. Banda zrobiła maskaradę i sonduje ile można dopierdolić ogłupiałemu ludkowi,no bo banda się boi że przesadzi i zostanie skasowana..Totalne jebane bezprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Maks Kurcz

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

PILNE. Premier ogłosił, że od 10 października cały kraj będzie strefą żółtą

Przerażające zdjęcia płonącego 33-piętrowego wieżowca