w

Aptekarz celowo uszkodził setki szczepionek przeciwko COVID-19. Preparatem zaszczepiono 57 osób

46-letni aptekarz szpitalny z Grafton w stanie Wisconsin w USA podczas swoich nocnych zmian niszczył szczepionki przeciwko COVID-19. Mężczyzna znany był z propagowania antyszczepionkowych teorii spiskowych. Przed sądem przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Sponsorowane

Z relacji policji z Grafton dowiadujemy się, że farmaceuta, którego aresztowano pod zarzutem celowego sabotażu ponad 500 dawek szczepionki COVID-19 w szpitalu w Wisconsin, jest zwolennikiem antyszczepionkowych teorii spiskowych. Uważa, że szczepionka może zaszkodzić ludziom i „zmienić ich DNA”.

Policja podała, że ​​46-letni Steven Brandenburg, który pracował na nocnej zmianie w Aurora Medical Center w Grafton, niedługo po świętach Bożego Narodzenia dwukrotnie wyjął z lodówki pudełko fiolek ze szczepionką Moderna na okres 12 godzin, czyniąc je „bezużytecznymi”.

Brandenburg przyznał się, że zrobił to celowo, wiedząc, że zmniejszy to skuteczność szczepionki.

– relacjonuje policja.
juststock / Getty Images
Sponsorowane

Podczas rozprawy farmaceuta przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz powiedział, że dążył do tego aby szczepionki Moderny, które wyciągał z chłodni stały się obojętne i nieskuteczne. Po 12 godzinach poza chłodnią, farmaceuta z powrotem wkładał je do lodówki, skąd trafiały do regularnego szczepienia. Takim preparatem zaszczepiono 57 osób zanim odkryto co robił z nimi Brandenburg.

Farmaceuta trafił do sądu oskarżony o narażenie innych osób na niebezpieczeństwo śmierci lub obrażeń ciała oraz zniszczenie mienia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Opublikowano uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

   Nie żyje Ryszard Kotys. Aktor zmarł w wieku 88 lat