w

Kolejny cios zadany przez Anonymous Rosji. “Mamy 645 tys. ważnych maili!”

Grupa Anonymous znów zaatakowała. Praktycznie od początku wojny na Ukrainie hakerzy co jakiś czas dają o sobie znać. Wypowiedzieli nawet Władimirowi Putinowi cyberwojnę. Tym razem haktywiści poinformowali na Twitterze, że włamali się do systemu jednego z dużych, rosyjskich przedsiębiorstw. Ich ofiarą okazała się firma Enerpred. To ogromny potentat na rynku urządzeń hydraulicznych w Rosji, a także w pozostałych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw – WNP.

Sponsorowane

Anonymous zhakowali 645 tys. emaili Enerpredu, największego producenta narzędzi hydraulicznych w Rosji i WNP, używanych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym, węglowym, gazowym i budowlanym.

Anonymous ponownie zaatakowali

Ukraina, która jest państwem demokratycznym, została najechana przez faszystowską dyktaturę. To nie jest konflikt pomiędzy NATO i Rosją, to walka demokracji z faszyzmem – oświadczyli Anonymous na Twitterze 25 lutego.

Sponsorowane

Jak do tej pory członkowie Anonymous przeprowadzili wiele ataków, mających dotknąć, upokorzyć i osłabić Rosję. Udało im się chociażby zhakować tysiące drukarek w Rosji. Za ich pomocą drukowali broszury informacyjne przedstawiające to, co faktycznie dzieje się na Ukrainie. Wielokrotnie przejęli rosyjskie programy telewizyjne i hakowali rosyjskie strony internetowe. Tam również wyświetlano faktyczne informacje na temat zbrojnego ataku Rosji. Zhakowano także rosyjskie satelity szpiegowskie. Wykradziono poufne dane z Centralnego Banku Rosji, a następnie zaczęli upubliczniać je w internecie. W ostatnim czasie włamali się do monitoringu Kremla. Na potwierdzenie tych działań zamieścili na Twitterze nagranie z wnętrza Kremla.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Wstrząsające zdjęcia z ulic Mariupola. To miasto zostało zrównane z ziemią…

   Odchudzona Dagmara Kaźmierska! Pokazała swoje smukłe ciało w bikini na jachcie!