w

8-latek zatrzymany w areszcie na tydzień. Grozi mu kara śmierci

8-latek został aresztowany pod zarzutem bluźnierstwa. Dziecko miało oddać mocz w medresie, czyli muzułmańskiej szkole. Nie to jest jednak najbardziej szokujące. Chłopcu grozi kara śmierci za ten czyn!

Sponsorowane

Dane chłopca z Pakistanu nie bez przyczyny utajniono. Policja aresztowała go pod zarzutem celowego oddawania moczu na dywan w bibliotece medresy, czyli muzułmańskiej szkoły. Wyznawcy islamu uważają, że 8-latek zasługuje na karę śmierci, ponieważ pohańbił święte księgi, które znajdowały się w szkole.

Zamieszki na ulicach Pakistanu

Chłopiec spędził w areszcie sześć tygodni. Wypuszczono go po uiszczeniu kaucji. Wtedy w kraju doszło do wybuchu zamieszek. Na ulice wyszły tłumy obywateli, którzy domagają się wyegzekwowania kary na dziecku. Zrobiło się niebezpiecznie. Rodzinę i chłopca przeniesiono do kryjówki, by zapewnić im bezpieczeństwo.

On (chłopiec – przypis redakcyjny) nie jest nawet świadomy takich kwestii bluźnierczych i był fałszywie oskarżany w tych sprawach. Nadal nie rozumie, na czym polegała jego zbrodnia i dlaczego był przetrzymywany przez tydzień w więzieniu – powiedział dla The Guardian członek rodziny

Sponsorowane

Pakistańskie przepisy niestety są dość niejasne i często zdarzają się ich nadużycia. Od dawna krytykują je różne organizacje i eksperci z dziedziny prawa. Mimo to nic się nie zmienia.

Przypadek 8-letniego chłopca

To pierwsza taka sprawa, która ma miejsce w Pakistanie. Nigdy wcześniej w tym kraju nie przeprowadzono egzekucji z powodu zarzutów o bluźnierstwo. Nigdy też nie oskarżono dziecka mającego zaledwie 8 lat. Ramesh Kumar, który jest przewodniczącym pakistańskiej rady hinduskiej i prawodawcą, powiedział dla The Guardian:

Atak na świątynię i oskarżenia o bluźnierstwo wobec ośmioletniego nieletniego chłopca naprawdę mnie zszokowały. Ponad sto domów społeczności hinduskiej zostało opuszczonych z obawy przed atakiem

W ostatnich dniach w Pakistanie muzułmanie wystąpili przeciwko hindusom. Doszło do zniszczenia kilku świątyń i budynków. Do tej pory ludność żyła obok siebie w zgodzie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Wyniki sekcji zwłok Bartka z Lublina. Prawnik rodziny zdradził przyczynę śmierci

   Od niemal 14 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała gromadkę pociech