w

5-miesięczna dziewczynka z zawałem. Miała również liczne obrażenia wewnętrzne

Do tych niepokojących, a zarazem tragicznych zdarzeń doszło na przedmieściach Gold Coast w Australii. Lokalne służby znalazły skatowane, 5-miesięczne dziecko, które jak się później okazało, przeszło jeszcze zawał. Bez chwili zawahania dziewczynkę przewieziono do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli gorączkową walkę o jej życie.

Sponsorowane

5-miesięczne dziecko zawał

Przywykliśmy do tego, że zawał przeważnie występuje u osób w podeszłym wieku. Z całą pewnością nie u dziecka, w dodatku takiego, które ma zaledwie 5-miesięcy. Okazuje się jedna, że zawał może występować również u maluchów. Do takiego przypadku doszło właśnie w Australii. Od kilku tygodni mała dziewczynka przebywa w placówce medycznej. Po wykonaniu badań lekarze stwierdzili, że przeszła ona zawał. Na dziecko natrafili policjanci. Miało poważne problemy z oddychaniem i było nieprzytomne. Na ciele zaś znajdowały się liczne siniaki. Badania potwierdziły, że dziewczynka ma również poważne obrażenia wewnętrzne. W chwili gdy niemowlak pojawił się w szpitalu medycy określali jego stan jako ciężki. Mimo to udało się go uratować.

Twitter

W sprawie prowadzone jest obecnie śledztwo. Funkcjonariusze policji podejrzewają, że dziecko mogło zostać skatowane przez 23-letnią matkę. Bowiem tylko ona tego dnia zajmowała się niemowlakiem. Kobieta ma stanąć w czerwcu przed sądem.

Sponsorowane

Zawał serca u dziecka

Zawał serca u dzieci jest możliwy. Jednak w przeciwieństwie do tego u dorosłych, nie jest wywołany poprzez niedrożność tętnic wieńcowych. Przeważnie dochodzi do niego na skutek wrodzonych uszkodzeń tętnic, albo przy poważnych urazach klatki piersiowej. Może też wystąpić na skutek choroby Kawasakiego, czy w wyniku schorzeń tkanki łącznej. Oto objawy, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli wystąpią, natychmiast zwróć się do lekarza: silny niepokój, sinica skóry, bladość, problem z oddychaniem.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

6 komentarze

  1. Na całym świecie to samo. Niechciane dzieci bite, głodzone, wyrzucane, jak śmieci… Dać dostęp do sterylizacji, środków antykoncepcyjnych i uświadamiać od kołyski…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Pamiętacie Mariolkę ze Świata według Kiepskich? Nie do wiary, jak się zmieniła!

    8-letni Kamil był katowany od tygodni. Wyszło na jaw, jak zareagowała szkoła