w

3-miesięczna Julia cierpiała tak jak Kamil. Matka polała ją wrzątkiem

Niestety, ale przypadek Kamilka z Częstochowy nie jest odosobniony. Na terenie całej Polski mają miejsce podobne historie. Okazuje się, że identyczny los spotkał Julię z miejscowości Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim. 25-letnia Justyna P. polała swoją 3-miesięczną córeczkę wrzątkiem. Dziewczynka płakała z bólu przez kilka dni, ale matka nie zabrała jej do lekarza. Dopiero pracownicy pomocy społecznej zainterweniowali, wzywając policję i pogotowie.

Sponsorowane

3-miesięczna Julia z Gołdap

Do tej tragedii doszło w zeszłym roku. Dopiero po upływie tego czasu zapadł wyrok w sprawie. Oskarżona została matka dziecka, a także jej partner. Sąd w Suwałkach uznał, że 25-latka nie poparzyła dziecka specjalnie, ale też nie udzieliła mu pomocy. Została skazana na 4 lata więzienia.

Justynie zawsze źle z oczu patrzyło. Serce ściska na samą myśl, jak to maleństwo musiało cierpieć — powiedziała koleżanka oskarżonej.

Justyna ma też starszą córkę. 3-letnia Dagmara trafiła do rodziny zastępczej. Z kolei Julia po wypisaniu ze szpitala została również umieszczona w bezpiecznym domu.

Sponsorowane

25-latka i jej partner nie przyznają się do winy

Kiedy opieka społeczna odkryła, w jakim stanie jest młodsze dziecko, na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze aresztowali matkę o jej konkubenta – 35-letniego Adama B. W sądzie ani ona, ani on nie przyznali się do winy. Matka usłyszała zarzut polania dziecka gorącą wodą, z kolej jej partner znęcania się nad Julką oraz nieudzielenia jej pomocy. Nie wiadomo, dlaczego rodzice nie zabrali maleństwa do lekarza.

Oskarżoną Justynę P. sąd uznał za winną popełnienia zarzucanego jej czynu, przy czym ustalił, iż oblewając Julię P. gorącą wodą, działała ona nieumyślnie. Kobieta została skazana na 4 lata więzienia – powiedział sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach, Marcin Walczuk.

Adam B. został natomiast skazany na 2 lata i 1 miesiąc pozbawienia wolności. W jego przypadku toczyła się jeszcze odrębna sprawa – z powodu niepłacenia alimentów.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   50-latek zapłacił za panią do towarzystwa i wszedł do pokoju. “Zdążyłem zdjąć buty”

   Siostra Kamilka z Częstochowy podjęła kluczową decyzję. “Obiecałam to bratu…”