w

13-latka urodziła u babci na wakacjach. Ojcem okazał się 71-latek. Sprawę umorzono

13-latka w ciąży… Właśnie umorzono sprawę z sierpnia 2021 roku. Przypomnimy tylko, że ojcem maleństwa, które finalnie zmarło okazał się sąsiad babci dziewczyny. Do zdarzenia doszło w Chęcinach, niewielkim mieście w województwie świętokrzyskim. Dlaczego mężczyzna nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej?

Sponsorowane

13-latka w ciąży, nikt z rodziny o niczym nie wiedział

Wszystko miało miejsce dwa lata temu. Wówczas 13-latka spędzała wakacje u swojej babci. Nikt nie miał pojęcia, że jest ona w ciąży. Dopiero kiedy 9 sierpnia 2021 roku zaczęła rodzić, prawda wyszła na jaw. Babcia nie wezwała na miejsce pogotowia. Była w ogromnym szoku. Jako pierwszy telefon wykonała do matki wnuczki. Kobieta zachowała zimną krew i zadzwoniła na pogotowie. jednak gdy ratownicy medyczni zjawili się na miejscu, było za późno na pomoc. Poród rozpoczął się w szóstym miesiącu ciąży.

Pxhere

Noworodek przyszedł na świat żywy, ale po krótkim czasie zmarł. Nie udało się go nawet przetransportować do szpitala. Z kolei stan 13-latki określany był jako dobry. Dziewczyna trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Z racji na jej wiek o sprawie poinformowano policję. Śledczy odkryli, że ojcem maleństwa jest 71-letni sąsiad babci.

Sponsorowane

71-latek uniknął odpowiedzialności karnej

Stanisław G. usłyszał zarzut, jednak nie odpowiedział przed wymiarem sprawiedliwości za stosunek płciowy z niepełnoletnią. Sprawę umorzono. Dlaczego? Otóż powodem był zły stan zdrowie mężczyzny, który finalnie trafił do szpitala. Mimo starań lekarzy zmarł. Okazuje się, że nie tylko 71-latek usłyszał zarzuty. Babci 13-latki zarzucono, że nie wezwała pomocy medycznej do wnuczki, gdy ta zaczęła rodzić. Mimo że nie przyznała się do winy, sąd skazał ją za bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sędzia ukarał ją 1,5 tys. zł grzywny oraz rokiem pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane
   Treść 18+
   Kliknij by zobaczyć wpis

   Po kryjomu nakręcili film pornograficzny w centrum handlowym. Ludzie nie dowierzają

   Jak wykorzystywać pełen potencjał piekarników parowych?