w ,

104-latka wygrała z COVID-19. Niesamowite pożegnanie z brawami w szpitalu

W pełni zdrowa 104-letnia kobieta wczoraj opuściła szpital Gregorio Maranon w Madrycie po hospitalizacji na COVID-19. Przeszła ciężkie zapalenie płuc i spędziła w szpitalu 14 dni. To już kolejna ponad 100-letnia osoba, która wygrała z koronawirusem.

Sponsorowane

104-letnia Elena urodziła się przed wybuchem hiszpańskiej grypy, przeżyła I i II Wojnę Światową oraz hiszpańską wojnę domową. Po takich przejściach nie powinno nikogo dziwić, że poradziła sobie z koronawirusem. Kobieta musiała jednak być hospitalizowana, choć nie ze względu na samego koronawirusa. Powikłania, które pojawiły się w następstwie infekcji doprowadziły ją na OIOM.

Elena rozmawia ze swoim lekarzem, dr Álvaro Alejandre de Oña / EUROPA PRESS

Przez dwa tygodnie nasza pacjentka musiała leczyć się na oddziale intensywnej terapii.

– informuje dyrekcja szpitala.

Podczas wypisywania 100-latki ze spitala obecny był dr Alvaro Alejandro de Ona, który zaznaczył, że jak na kobietę w tak sędziwym wieku, jej odporność była niezwykle wysoka.

Sponsorowane

Pani Elena była u nas w zeszłym roku. Wówczas była hospitalizowana z powodu infekcji grypą typu A.

– mówił lekarz

Lekarze, pielęgniarki i asystenci wyszli w poniedziałek na korytarz szpitala, by pośród braw pożegnać się ze staruszką. „Dziękuję wszystkim, dziękuję bardzo i dobrego zdrowia, dobrego zdrowia” – mówiła Elena.

Opieka nad Eleną była dla nas zaszczytem i wielką satysfakcją. Radością dla każdego jest patrzenie, jak pacjent taki jak ona robi postępy, ponieważ jest to choroba, która niesie ze sobą wiele zagrożeń, ale Elena jest dowodem na to, że są pacjenci, którzy mimo, że są bardzo starzy, mogą wyjść bez szwanku.

– pisze Alvaro Alejandro w oświadczeniu dla mediów.
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nowe restrykcje zaraz po świętach? Rząd rozważa taki scenariusz

   Wyleciał przez okno z 3. piętra? “Leżał pod blokiem i zawodził z bólu”