w

Samolot rozbił się w Grecji. Przerażające nagranie z momentu katastrofy

Samolot gaśniczy walczący z pożarami w Grecji rozbił się we wtorek, 25 lipca, niedaleko miejscowości Platanistos na wyspie Eubea. Na pokładzie znajdowało się dwóch mężczyzn. Niestety, żaden z nich nie przeżył katastrofy.

Sponsorowane

Samolot rozbił się w Grecji

Do tragicznego zdarzenia doszło w regionie miasta Platanistos na jednej z greckich wysp – Eubea. Obszar ten trawiony jest przez rozprzestrzeniający się ogień. Greckie media poinformowały, że samolot marki Canadair gasił pożar w trudno dostępnym obszarze. Maszyna należała do 355. Taktycznego Szwadronu Transportowego greckich sił powietrznych i wraz z co najmniej trzema innymi maszynami brała udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w niedzielę.

Greckie siły powietrzne przekazały, że samolot rozbił się o godzinie 14:52 czasu lokalnego. Na miejsce zdarzenia wysłano dwa śmigłowce. Niestety, wieczorem potwierdzono, że dwóch mężczyzn znajdujących się na pokładzie poniosło śmierć. To 34-letni kapitan i 27-letni podporucznik, który był również pilotem.

Okoliczności katastrofy

Sponsorowane

Samolot rozbił się o wzgórze. Tragiczny moment został zarejestrowany przez telewizję ERT, która filmowała, jak maszyna zrzuca wodę. Na nagraniu wyraźnie widać eksplozję, a tuż po niej kłęby czarnego dymu.

Minister obrony Grecji Nikos Dendias oświadczył, że żołnierze stracili życie “na służbie, próbując chronić życie i dobro obywateli, jak i środowisko naszego kraju”. Z kolei minister ds. kryzysu klimatycznego i obrony cywilnej Vassilis Kikilias zapewnił, że państwo będzie wspierać rodziny zmarłych. “Odwaga i poświęcenie wszystkich walczących przez te wszystkie dni na płonących frontach są bezprecedensowe” – przyznał.

Pożary w Grecji

Grecja zarówno na kontynencie, jak i na wyspach, trawiona jest przez żywioł, jakim jest ogień. W ciągu ostatnich 12 dni wybuchało przeciętnie 50 nowych pożarów dziennie. Póki co nie ma na informacji o ofiarach śmiertelnych. Wiele polskich biur podróży w związku z zaistniałą sytuacją odwołuje wycieczki. Na miejscu trwa również ewakuacja turystów i usilne próby przetransportowania ich do Polski.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Caroline Derpieński kiedyś była delikatna i naturalna. Trudno ją rozpoznać na zdjęciu z przeszłości

   Płonie gigantyczny statek z 3 000 aut na pokładzie. Trwa dramatyczna akcja