w

Uczył się w tej samej szkole co Lewandowski. Takie wykształcenie ma Piotr Żyła

Jest w czołówce polskich skoczków. Na skoczni radzi sobie doskonale. Jednak mało kto wie, jakie wykształcenie ma Piotr Żyła. Okazuje się, że ukończył on studia obroną pracy licencjackiej. Na jakim kierunku? Czy miało to związek ze sportem? Przekonaj się sam.

Sponsorowane

Tegoroczny sezon skosów narciarskich

Ubiegły sezon okazał się dla skoczka nie najlepszy. Jednak w tym roku, z pomocą nowego trenera, Thomasa Thurnbichlera, Piotr Żyła wrócił do formy. Znów znalazł się w czołówce najlepszych skoczków. Szczególnie początek sezonu był dla niego udany. Od listopada do końca grudnia 2022 Żyła ani razu nie wypadł z TOP 8 konkursów Pucharu Świata. Co więcej, aż trzykrotnie stanął też na podium.

Później u Piotra pojawił się chwilowy spadek formy. Jednak nie trwał on zbyt długo. Skoczek wziął się za siebie i w ostatni weekend, w czasie skoków w Bad Mitterndorf, Żyła znów zachwycił. W sobotę zajął czwarte miejsce. W niedzielę szóste miejsce. Z kolei w każdej próbie konkursowej jego wynik przekraczał 220 metrów.

Aktualnie nie pozostało 36-latkowi nic innego, jak przygotowywanie się do mistrzostw świata w Planicy. Te rozpoczną się za niecały miesiąc, dokładnie 22 lutego. To właśnie na skoczni K-90 będzie starał się wywalczyć złoty medal. Ale jak wiemy, konkurencja jest spota. Mimo to trzymamy kciuki za Piotrka!

Sponsorowane

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła?

W ostatnich latach Piotr Żyła był na językach wielu Polaków. Niestety nie zawsze chodziło o jego wyniki sportowe. W sieci zrobiło się gorąco po rozstaniu skoczka z żoną, Justyną Żyłą. Byli małżonkowie nie potrafili przez długi czas załatwić własnych sporów prywatnie, tylko rozdmuchiwali je w mediach. Swoją cegiełkę dokładała do tego wszystkiego aktualna partnerka Piotra, Marcelina Ziętek. Całe szczęście ta sprawa zdaje się już być zamknięta. Każda ze stron zajęła się układaniem własnego życia i szczęścia.

Jednak co wykształceniem Piotrka? Skoczek może pochwalić się wykształceniem wyższym. Serwis Na Temat informował, powołując się na Super Express, że 36-latek obronił pracę licencjacką, która zatytułowana była następująco: “Pewność siebie sportowca na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich”. Uczęszczał do Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie – tej samej, do której z resztą chodził Robert Lewandowski.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Marka Kappa – włoska swoboda i jakość

    Ma największe usta w Wielkiej Brytanii. Na jej widok lekarze zamykają drzwi