w

Zjedli kolację w restauracji światowego mistrza. Dostali rachunek i się popłakali

W londyńskim Knightsbridge jeden z najsłynniejszych kucharzy i rzeźników świata właśnie otworzył nową restaurację o nazwie “Salt Bae”. Jeden z gości postanowił podzielić się w internecie rachunkiem, jaki zapłacił w knajpie. Trzymajcie się fotela, bo cena zwala z nóg…

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Instagram

Nusret Gökçe znany też jako Salt Bae jest pochodzącym z Turcji rzeźnikiem, szefem kuchni i restauratorem. Co więcej, posiada sieć restauracji Nusr-Et, które specjalizują się w serwowaniu steków i burgerów. Sposób, w jaki 38-latek przyprawia i przygotowuj mięso stał się internetowym memem, który podbił sieć.

Instagram

Nusret nosi ciemne okulary, lenonki i w specyficzny sposób soli mięso. Nagrania i zdjęcia kucharza wciąż obiegają sieć, dzięki czemu ludzie z całego świata marzą, o zjedzeniu w jego restauracji.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Sieć knajp

Lokale znanego rzeźnika można znaleźć w takich miastach jak Stambuł, Dosze, Dubaj, Miami, Nowy Jork czy Dallas. Jednak niedawno otworzył nową restaurację w Londynie. Chętnych na skosztowanie kuchni Nusret nie brakuje. Dodatkowym atutem knajpy w Londynie był fakt, że w pierwszych dniach otwarcia sam Salt Bae uczestniczył w serwowaniu dań.

Instagram

Do restauracji wybrała się grupka znajomych. Jednak wyszli z kolacji nie do końca zadowoleni. Dlaczego? Otóż za posiłek dla czterech osób przyszło im zapłacić 1812 funtów. W przeliczeniu na naszą walutę, jest to ponad 9 700 zł!

Instagram

Zastanawiacie się pewnie, co można zjeść za taką sumę. Już spieszymy z odpowiedzią. Najdroższy stek w płatkach z 24-karatowego złota, który jest sztandarowym daniem w restauracjach Nusreta na całym świecie, kosztuje 630 funtów – 3 377 zł. Za złotego burgera musimy zapłacić 100 funtów – 536 zł. Coca-Cola w lokalu kosztuje 9 funtów – 48 zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze opłatę za obsługę, która wynosi 236 funtów – 1 265 zł.

Instagram

Przeciętnego zjadacza chleba nie stać na posiłek w Salt Bae.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Rejestracja na samochodzie Ibisza przyprawia o śmiech. “Ludzie ją uwielbiają”

      Dagmara Kaźmierska ma sobowtóra! Na pierwszy rzut oka nie da się ich odróżnić