w

Cena za karpia na Wigilię. Te kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Nim się obejrzymy będzie już grudzień. A co kojarzy się z Wigilią? Bez wątpienia ryby. Jaka będzie cena karpia w tym roku? Serwis Fakt zebrał informacje u kilku źródeł. Okazuje się, że tak drogo jeszcze nie było!

Sponsorowane

Cena karpia 2022

W zeszłym roku za karpia płaciliśmy około 18-20 zł. Jak będzie w tym roku? Okazuje się, że zeszłoroczna stawka to już przeszłość. Karp podobnie jak wszystkie inne produkty spożywcze drożeje. Czy każdą rodzinę będzie stać na to, aby na stole wigilijnym pojawiła się ta ryba? Serwis “Fakt” sprawdził, jak prezentować będą się ceny za karpia w grudniu 2022 roku.

Aktualna cena detaliczna karpia to 27 zł za kilogram. Nie podam konkretnej ceny, ale sądzę, że przed Bożym Narodzeniem karp będzie kosztował w granicach 27-30 zł — powiedział Przemysław Urniaż ze Stawów Milickich.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

64 komentarzy

  1. Nie straszcie ludzi bo to jest debilizm. Rok w rok niezależnie od inflacji cena karpia rośnie o 10 zł. 2 lata temu kosztował od 8,99 do 12 zł w zeszłym od 17 do 22 zł a teraz będzie 27 do 32 zł. także wasze straszenie jak zresztą z innymi towarami słuyzy temu żeby zasiać panikę. jest drogo czasami bardzo drogo ale to takie głupie wasze artykuły biedne pismaki powodują to że ludzie sie obawiają i rzucą się może na towar co spowoduje wzrost cen co jest normalne bo popyt=podaż. tak samo pisaliście o zniczach i chryzantemach na święto Wszystkich Świętych a prawda okazała się inna debile.