w ,

Bon na zapłatę za prąd, gaz czy paliwo! Ale tylko niektórzy go otrzymają

Pojawił się pomysł wprowadzenia w Polsce bonu energetycznego. Otóż miałby on złagodzić skutki inflacji, które dotykają coraz więcej Polaków. Jednak kto mógłby się o takowy ubiegać?

Sponsorowane

Czym jest bon energetyczny?

Wprowadzenie bonu energetycznego zapowiedział wiceminister finansów, Piotr Patkowski. W założeniu pomoże on 2 milionom polskich rodzin zapłacić rosnące rachunki za gaz, benzynę czy prąd. Te są coraz wyższe, a odpowiada za to galopująca inflacja, która w grudniu może sięgnąć nawet 8 procent. Jak zapowiada Piotr Patkowski, nowy bon powinien – “amortyzować wzrastające koszty prądu, ciepła, gazu i benzyny”.

Pomoc w postaci bonu ma być wypłacana co miesiąc. Sama wysokość pomocy jest już uzależniona od poziomu dochodów danego gospodarstwa.

Pixabay
Sponsorowane

Kto skorzysta z bonu energetycznego?

Niestety, ale nie wszyscy Polacy będą mogli skorzystać z tej pomocy. Bon kierowany jest on do osób, które są z racji niskich dochodów, narażone są na ubóstwo energetyczne.

Chcielibyśmy przygotować bony energetyczne dla osób ubogich energetycznie. Nie będziemy tego wiązać z rachunkami Polaków, ale Polacy sami będą decydowali czy te bony przeznaczą na paliwo, gaz lub prąd – podkreśla wiceminister.

Pixabay

Pomoc jest kierowana do miliona gospodarstw w całej Polsce. Szacunkowo obejmie nawet 2 miliony rodzin. Jej koszt szacuje się na około 1,5 miliarda złotych. Jednak docelowo pomoc może kosztować nawet do 3 miliardów.

Premier ostatnio powiedział, że ta kwota pomocy wzrośnie do 3 mld zł. Chcielibyśmy rozszerzyć krąg osób, które uzyskają pomoc. To będzie bon energetyczny, którego celem jest zamortyzowanie wzrostu cen ciepła, gazu i benzyny – zapowiada Piotr Patkowski.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ubrała na ślub suknię, która przyćmiła pannę młodą. Goście wpadli w konsternację

   Poszli z córeczką do cukierni Gessler. Na widok ceny jednego ciastka aż zdębieli