w

1500 złotych za jedną złotówkę? Przeszukaj portfel, być może to Ty ją masz!

Kolekcjonerzy wiedzą, jak cenne mogą okazać się niektóre modele monet. Czasem okazuje się, że kilka groszy można sprzedać za naprawdę niezłą sumę. Tak samo jak złotówkę, sprzed kilku lat. Ta osiąga obecnie wartość nawet 1500 złotych. Na co zwrócić uwagę? Skąd mieć pewność, że akurat ta moneta jest tyle warta?

Sponsorowane

Monety sporo warte

Sprzedaż monet na aukcjach internetowych staje się coraz bardziej popularna. Oczywiście mowa o wyjątkowych monetach. Otóż niektóre pieniądze nawet mimo niskiego nominału, mogą być naprawdę sporo warte. Dlatego warto nieco zagłębić się w ten temat, bowiem kolekcjonerzy tylko czyhają na takie okazje. Bilon o nominale 20 groszy, wyprodukowany w 1991 roku może być wart nawet tysiąc razy tyle, czyli 200 złotych.

Jeśli mieszkasz w starym domu, posiadasz piwnicę czy strych, a tam różne skarby, warto je przeszukać. Być może znajdziesz coś cennego. Szukaj zestawów monet z 1991 roku np. bilon od 1 grosza (2 gr, 4 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr) do pełnego złotego łącznie można sprzedać za 200 złotych. Wystarczy, że mennica wybiła na nim rok 1992.

Wyjątkowa złotówka

Sponsorowane

Również nieco młodszy bilon może być wart niemałe pieniądze. Warto wiec przeszukać swoje portfele. Otóż w 2010 roku polska mennica wyprodukowała trzy miliony jedno złotówek. Mimo że pozornie wydaje się to dużo, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Dlatego 1 zł z tego roku warta jest obecnie 30 zł. Kolekcjonerzy przewidują jednak, że wartość ta będzie ciągle rosła. Prawdopodobnie osiągnie nawet 1500 zł. Więc jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiej monety, warto uzbroić się w cierpliwość i zaczekać kilka lat.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Wypadek Izy z “Gogglebox” na planie. Polała się krew, pilnie przewieziona do szpitala

    Ile zarabia dentysta w Polsce? Okazuje się, że dla wielu to duża niespodzianka