w ,

“Will Smith” oszukał Polkę na 45 tysięcy złotych. Uważaj w Internecie!

Oszust, który przedstawił się jako Will Smith ukradł dokładnie 45 tysięcy złotych 35-letniej mieszkance powiatu chełmskiego. Kobieta zgłosiła sprawę na policję.

Sponsorowane

O tym, że w internecie działa wielu oszustów, którzy czyhają na cudzą łatwowierność, przekonała się 35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego. Kilka dni temu kobieta zgłosiła się na III komisariat w Lublinie, gdzie złożyła zawiadomienie o utracie 45 tysięcy złotych

– pisze lubelska policja.
wikimedia.org

Jak do tego doszło?

W rozmowie z funkcjonariuszem policji kobieta zeznała w jaki sposób straciła pieniądze. Na portalu społecznościowym poznała mężczyznę, który podał się za hollywoodzkiego aktora, Willa Smitha. Od rozmów na komunikatorze po wideorozmowy kobieta budowała relację z “amerykaninem”. Dzięki wideorozmowom 35-latka utwierdziła się w przekonaniu, że kontaktuje się z gwiazdą Hollywood.

Sponsorowane

Pewnego dnia oszust powiedział kobiecie, że upoważnił ją do odbioru paczki z diamentami, których wartość przekraczała 6 milionów dolarów, 3 milionów dolarów w gotówce oraz jego dokumentów rozwodowych. Jedyne co musiała zrobić, to dopełnić formalności – musiała ponieść koszt opłat za wyrobienie certyfikatu, który upoważni ją do odbioru przesyłki oraz opłacić cło. Kobieta tak zrobiła, tracąc tym samym 45 tysięcy złotych. Kontakt z fałszywym aktorem urwał się natychmiast po przelaniu pieniędzy.

Funkcjonariusze ustalają tożsamość oszusta i apelują o rozwagę w nawiązywaniu kontaktów w Internecie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Włoski Forrest Gump: Mężczyzna po kłótni z żoną wyszedł na ponad 400-kilometrowy spacer

   Premier Morawiecki: mamy plan szczepienia Polaków