w ,

Matka porzuciła dziecko z zespołem Downa. Ojciec podjął wspaniałą decyzję

Bezwarunkowa miłość to coś co bardzo łatwo skojarzyć z rodziną. Rodzice zakochują się w swoim dzieciach jeszcze przed ich narodzinami i to jest cudowne. Niestety życie nie zawsze układa się według takiego scenariusza.

Sponsorowane

Czasami nie potrafimy zmierzyć się z tym, co przyniesie dla nas los – wolimy odpuścić. Właśnie tak było w przypadku Rosjanki, która zrezygnowała z macierzyństwa, gdy dowiedziała się, że jej dziecko będzie miało zespół Downa. 33-letni ojciec Jewgienij Anisimow został zmuszony do podjęcia trudnej decyzji – zdecydował się samodzielnie wychować swoje dziecko. Podzielił się swoją historią, aby zainspirować rodziców, którzy stoją przed takimi samymi wyzwaniami.

Szczęśliwa chwila, w której Jewgienij mógł cieszyć się swoim dzieckiem bez zmartwień trwała dokładnie 1 minutę i 39 sekund. Wtedy lekarz powiedział: “Obawiam się, że Twoje dziecko ma zespół Downa”.

To był szok

Dla Jewgienija to był zupełny szok – dopiero co urodziło się jego pierwsze dziecko a już dowiedział się, że będzie chore. Mężczyzna nic nie wiedział o zespole Downa, poza tym, że chłopiec ma jeden dodatkowy chromosom, który odróżnia go od reszty dzieci.

Sponsorowane
instagram / @evgen_tyz

Nie wiedziałem co zrobić, kiedy dowiedziałem się o przypuszczeniu, że mój syn ma zespół Downa. Pomyślałem, że teraz moim zadaniem jest wyłączyć emocje i wspierać żonę, bo wiedziałem, że dla niej to będzie trudne. Wyniki badań miały nadejść w ciągu kilku dni, dlatego do tego czasu postanowiłam nic jej nie mówić.

– powiedział Evgeny.
instagram / @evgen_tyz

Pamiętam, że kiedy dowiedziałem się, że mój syn ma zespół Downa, wyszedłem ze szpitala i płakałem. Później wstydziłem się tych łez. W końcu w moim życiu nic się nie zmieniło – wciąż miałem dwie ręce, dwie nogi, moja świadomość nie wyparowała. Wszystko wydarzyło się zgodnie z planem – urodził się mój syn. Dziecko jest wyjątkowe, jego życie i przyszłość też.

W końcu pojawiła się diagnoza – przypuszczenia lekarzy sprawdziły się – Misza miał zdiagnozowany zespół Downa. Jewgienij zaczął zbierać informacje na temat tej choroby i zdał sobie sprawę, że jego dziecko może normalnie funkcjonować. Choroba sprawi, że chłopiec będzie się nieco różnił od innych dzieci, ale przy dobrym wychowaniu ma szansę na wspaniałe życie.

instagram / @evgen_tyz

Żona nie potrafiła tego zrozumieć

Moja żona i ja zawsze mieliśmy dobre relacje i darzyliśmy się zaufaniem. Były różne okresy, trudności czy brak pieniędzy. Jestem miłym typem, przyzwyczajam się do wszystkiego i staram się dostosowywać. Przyjaciele nawet ironicznie nazywali mnie „zdominowany”. Jednak w tym przypadku byłem gotowy na konflikt, starałem się ją przekonać, że możemy przezwyciężyć tą sytuację. Niestety konflikt nas rozdzielił. Teraz rozumiem, że wtedy była po prostu przestraszona.

Sponsorowane
instagram / @evgen_tyz

„Nie jestem bohaterem”

Kiedy rodzi się dziecko, pyta się świata: “Jestem tu potrzebny, czy nie?” Ja z całą pewnością odpowiadam: “Synu, jesteś potrzebny!” Przebywanie z nim, nawet samotnie, jest normalnym aktem dla zwykłego mężczyzny. Podkreślam – jestem normalnym człowiekiem, a nie jakimś bohaterem.

To zmieniło moje życie. Miałem dobrą pracę w Moskwie, ale nie mogłem zostawić syna. Potrzebował miłości i ciepła. Teraz jestem zwykłym pracownikiem i mam normalną pensję w moim mieście. Straciłem żonę, ale jestem zadowolony ze zmian. Mój syn jest bardzo dobrym i otwartym dzieckiem. Jak każdy inny dzieciak w jego wieku, kocha mnie i to widać.

Jewgienij na swoim profilu na Instagramie udostępnia zdjęcia, na których uwiecznia swojego syna w codziennym życiu.

instagram / @evgen_tyz

Samotny tata chce zwiększyć świadomość na temat zespołu Downa na całym świecie i wspierać rodziny, które borykają się z podobnymi trudnościami.

Chcę, aby wszystkie artykuły o Miszy i o mnie pokazały światu, że można. Chcę wspierać i inspirować swoim przykładem osoby, które są lub będą w takiej samej sytuacji jak ja. Chciałbym aby ci, którzy mają podobne trudności, przeczytali o nas. Nie bójcie się! Wszystko będzie dobrze!

instagram / @evgen_tyz
instagram / @evgen_tyz
instagram / @evgen_tyz
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Kierowca warszawskiego autobusu wyświetlił wymowny napis na swoim pojeździe

   Narodowcy zaatakowali protestujące Polki. “Byli ubrani w czarne dresy”