w ,

Bardzo mocny apel Michała Szpaka: “Wszyscy, do ch**a, jesteśmy ludźmi!”

“Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasza podstawowa wartość” – powiedział Michał Szpak w relacji na Instagramie. Muzyk wypowiedział się w kontekście głośnego zatrzymania aktywistki LGBT o pseudonimie Margot.

Sponsorowane

Wszystko zaczęło się od decyzji warszawskiego sądu o 2-miesięcznym areszcie dla jednej z aktywistek LGBT znanej jako Margot. Decyzja została podjęta w wyniku wniosku prokuratury po zniszczeniu przez Margot furgonetki fundacji Pro Life i napaści na kierowcę pojazdu.

W zeszły czwartek Policja miała aresztować Margot, jednak na ich drodze stanął tłum demonstrantów. Na Krakowskim Przedmieściu doszło do przepychanek w wyniku których zatrzymano 49 osób wraz z Margot.

Właśnie te wydarzenia wstrząsnęły także Michałem Szpakiem. Muzyk na swoim profilu na Instagramie opublikował apel:

Sponsorowane

Co stało się z krajem, który tak dobrze zaczynał rozumieć, co to jest tolerancja? Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasza podstawowa wartość. (…) Kiedy pierwszy raz wyszedłem na scenę, pomyślałem FUCK IT, czas zmierzyć się z nienawiścią oko w oko, czas uświadamiać, że inny nie znaczy gorszy, czas na poszerzanie świadomości elementarnym szacunkiem do ludzi! DO LUDZI! DO LUDZI!”, „Wszyscy, do ch**a, jesteśmy ludźmi! Nie ma gorszy/lepszy! WTF!”

– powiedział w relacji na Instagramie Michał Szpak. 

Reakcja Michała Szpaka nie jest odosobniona. W sieci pojawia się coraz więcej wypowiedzi na ten temat:

Małgorzata Rozenek

Krzysztof Gonciarz

Martyna Wojciechowska

Do celebrytów dołączają również zwykli ludzie. Swoje opinie publikują w Social Mediach na swoich profilach, w komentarzach do wypowiedzi innych. Sprawa nabiera mocnego tempa.

A co Ty sądzisz o o zatrzymaniu Margot i reakcjach w tej sprawie?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   25 drzew, którym pozwolono zaadaptować się do życia w mieście

   105-latka wygrała z koronawirusem. Nie miała żadnych objawów