w ,

8-miesięczna Hania potrzebuje operacji. Bez niej nie będzie mogła normalnie żyć

Czas ucieka…

Informacja o ciąży była najwspanialszą wiadomością, jaką mogli usłyszeć przyszli rodzice Hanki. Ciąża przebiegała wzorowo i nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy. Druzgocąca diagnoza pojawiła się 3 miesiące przed porodem.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Chociaż Hania cierpi na śmiertelnie niebezpieczny zespół Crouzona/Pfeiffera to rodzice dziewczynki robią wszystko aby pomóc tej małej istotce, bo jest to możliwe!

Pragniemy, aby nasza córka mogła żyć bez bólu, radośnie korzystać w pełni z życia, a w przyszłości funkcjonować samodzielnie. Już dzisiaj wiemy, że nie jest to możliwe bez wielu skomplikowanych i niestety kosztownych zabiegów operacyjnych główki Hani oraz długiej i wymagającej rehabilitacji.

– piszą rodzice na stronie zbiórki na rzecz Hani.
zrzutka.pl/dlahanki
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Obecnie Hanka Krakowska z Bydgoszczy ma osiem miesięcy i rozwija się podobnie jak jej rówieśnicy. Kocha ludzi i jest niesamowicie ciekawska.

Mimo bólu i trudności dzielnie walczy o każde usprawnienie i najmniejszą umiejętność. Jest przy tym śmieszką i ciekawską istotką, zainteresowaną światem zewnętrznym, chętnie go poznając i eksplorując

– kontynuuj rodzice, Julita i Marek Krakowscy.

Dziewczynka rozwija się jednak w bardzo ryzykownych warunkach. Choroba, która ją dotknęła sprawia, że zrośnięte przedwcześnie szwy czaszkowe nie pozwalają na prawidłowy rozwój mózgu. Lekarze muszą sprawdzać jak rośnie mózg dziewczynki, bo zbyt mała odległość od czaski może być tragiczna w skutkach. Ucisk może doprowadzić do utraty umięjętności, które Hania zdobywała w ostatnich miesiącach a w najgorszym wypadku nawet do śmierci.

zrzutka.pl/dlahanki

Rodzice Hani szukają ratunku dla swojej córeczki. Obecnie konsultują się z polskimi lekarzami, jednak metody leczenia jakie stosuje się w przypadku leczenia takich schorzeń w Polsce nie są dostępne. Państwo Krakowscy znaleźli pomoc w Stanach Zjednoczonych.

Poszukując rozwiązań medycznych dotarliśmy do specjalistów w Stanach Zjednoczonych, którzy proponują nowatorskie metody korygowania wad układu kostnego, dających duże szanse na normalne życie dla Hani. Koszty zabiegów i opieki, w oddalonym o tysiące kilometrów Dallas są dla nas horrendalne. Hannę czeka wiele operacji, a pierwsza z nich powinna odbyć się już na wiosnę 2021 roku. Ich łączna wartość przekroczy setki tysięcy USD.

– piszą rodzice na stronie zbiórki dla Hani.

Operacja, na którą liczą rodzice Hani kosztować będzie około pół miliona złotych, a czas w tym przypadku jest na wagę złota. Do tej pory udało zebrać się prawie 70% potrzebnej kwoty za co rodzice dziewczynki są niezwykle wdzięczni, jednak ciągle brakuje około 170 tysięcy złotych, a czas ucieka…

zrzutka.pl/dlahanki
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Jeśli chcesz pomóc Hani, możesz wesprzeć zbiórkę na jej leczenie w Dallas. Cała historia Hani oraz możliwość wpłaty znajduje się na stroni zrzutka.pl.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Nietypowa rozmowa Żyły i Eisenbichlera hitem Internetu. Po co komu słowa? [WIDEO]

Ogromny wzrost liczby osób, które chcą się szczepić przeciw COVID-19.