w

Rekord 29. Finału WOŚP! Zebrano o 12 mln więcej niż w zeszłym roku

W niedzielę tysiące wolontariuszy zbierało pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to 29. Finał WOŚP pt. “Finał z głową” podczas, którego zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Padł kolejny rekord, ponieważ udało się zebrać o 12 milionów złotych więcej niż w zeszłym roku!

Sponsorowane

Łączna zebrana kwota wynosi obecnie 127 495 626 złotych. Za zebrane środki WOŚP kupi specjalistyczny sprzęt, który wyposaży laryngologiczne sale operacyjne. Od początku istnienia WOŚP, podczas 28 edycji, fundacja wsparła polską służbę zdrowia już ponad miliardem złotych. Dzisiaj Jurek Owsiak przekaże oficjalne dane z tegorocznej zbiórki podczas konferencji prasowej zapowiedzianej na godzinę 15:00.

Podczas 29. Finału WOŚP odbywały się liczne koncerty w specjalnym namiocie, który powstał na Placu Defilad w Warszawie. Swoje miejsce w namiocie znalazł też główny sztab WOŚP. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa imprezy nie mogły być jednak tak duże, jak bywało to w poprzednich latach.

Światełko do Nieba

Sponsorowane

Punktualnie o 20:00 odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego finału – Światełko do Nieba. Na wielkiej piramidalnej konstrukcji wyposażonej w instalacje świetlne odbył się pokaz świetlny, który rozjaśnił niebo nad Placem Defilad.

W całym 2020 roku WOŚP zebrało łącznie 187 milionów złotych. Czy w tym roku również ten rekord zostanie pobity?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Klemens Murańka pobił rekord skoczni w Willingen! Skoczył 153 metry!

   Miał zaledwie 8 lat! Największy pies na świecie nie żyje