w

Autokar zaczął palić się na autostradzie. 46 pasażerów spłonęło żywcem

Poważny wypadek na autostradzie Struma w południowo-zachodniej Bułgarii. Skutki są opłakane. Spłonęło co najmniej 46 osób, a siedem osób jest rannych. Takie informacje dotarły do nas dzisiaj rano z komercyjnej telewizji Nowa i bułgarskiego radia publicznego.

Sponsorowane
Twitter

Tragiczny wypadek autokaru

Zgodnie z przekazywanymi, wstępnymi informacjami w autobusie znajdowali się obywatele Macedonii Północnej. Zginęło śmiercią tragiczną co najmniej 46 osób – poprzez spłonięcie. Nikołaj Nikołow, szef wydziału bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, przekazał, że wśród ofiar są także dzieci.

Autobus zapalił się, a potem rozbił. Albo rozbił się, a następnie zapalił – przekazał Nikołaj Nikołow

Sponsorowane

Twitter

Póki co nie są znane przyczyny pożaru autokaru. Przypuszcza się, że wybuchł on o godzinie 2 w nocy, kiedy wszyscy pasażerowie spali…

TV Nowa podała, że bułgarski premier, Stefan Janew, zatelefonował już do macedońskiego szefa rządu, Zorana Zaewa z informacją o tym tragicznym wypadku.

Twitter

Póki co wiemy tylko, że do wypadku doszło niedaleko wsi Bosnek. Odcinek autostrady od wsi Daskałowo do Dolnej Dikani jest zamknięty. Siedem rannych osób przewieziono do Instytutu Pilnej Pomocy Medycznej w stolicy, Sofii. Lekarze przekazali, że ich stan jest stabilny. Władze zaapelowały, aby nie puszczać dronów nad miejscem katastrofy.

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Córeczka zmarłej Izabeli z Pszczyny napisała do niej list. Chwyta za serce

   “Bestia z południa” zbliża się do Polski, a wraz z nią silne śnieżyce!