w

Polityk PiS narzeka na pensje: utrzymanie się posła za 7 000 zł to wyczyn

Poseł Tomasz Rzymkowski we wtorkowej rozmowie w Radiu Wnet powiedział, że wynagrodzenie rzędu 7 tysięcy złotych wielu osobom zamyka drogę. Otworzył jednak ponownie drogę do rozmów na temat podwyżek…

Sponsorowane

Kontrowersje wywołane próbą podwyższenia wynagrodzeń członkom rządu i najwyżej postawionym osobom w kraju odbijają się echem do dzisiaj. Tym bardziej, że na taki krok zdecydowano się w okresie największego kryzysu jaki dotknął Polskę od dziesięcioleci, a tysiące ludzi boryka się z problemami finansowymi. Obecnie większym trendem są zwolnienia niż podwyżki. Projekt został ostatecznie odrzucony przez Senat, jednak są posłowie, którzy twierdzą, że podwyżki są konieczne:

Najbardziej potrzebne są podwyżki dla członków rządu i wiceministrów. Oczywiście wiceminister wiceministrowi nie jest równy, ale wynagrodzenie rzędu 7 tys. złotych dla wielu fachowców w poszczególnych dziedzinach – zamyka im to drogę

– przekonywał w Radiu Wnet poseł Tomasz Rzymkowski.

Poseł PiS’u tłumaczył, że polityk, który nie pochodzi z Warszawy zmuszony jest do wynajęcia mieszkania w stolicy, a to wiąże się z koniecznością utrzymywania dwóch gospodarstw domowych. “Przy pensji 7 tys. złotych to nie lada wyczyn.” – zaznaczył.

Z kolei w rozmowie z „Super Expressem” polityk PiS wyjaśnił, że wypowiadał się w odniesieniu do stałych kosztów życia, które w Warszawie są wyjątkowo wysokie.

Sponsorowane

Wiceministrem się bywa, to jest zależne od szefa resortu, premiera. Jeśli wiceminister mieszka w Szczecinie czy na Śląsku, to musi utrzymać gospodarstwo domowe. Nie wyobrażam sobie by ktoś, kto zostaje wiceministrem, a miał dom poza Warszawą, sprzedawał go po nominacji, by po pół roku wracać. Pracując – powiedzmy – 7 dni w tygodniu, to przecież musi gdzieś mieszkać, nie będzie spał na biurku w gabinecie. Parlamentarzyści mają pod tym względem łatwiej, bo mają hotel poselski albo mogą wynająć mieszkanie na mieście – argumentował.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ponad 50% Polaków chce przywrócenia niedziel handlowych. Czy wrócą?

   6-letnie dziecko rzucało szczeniakiem jak piłką. Po co to ktoś nagrywał?