w

Polski ksiądz zginął w wypadku we Włoszech

W jednej z włoskich miejscowości doszło ostatnio do tragicznego wypadku. Mężczyzna jadąc na rowerze został potrącony przez autobus. Mimo walki o życie w pobliskim szpitalu Saint Maria di Terni nie udało się go uratować. Tym mężczyzną był polski ksiądz, 54-letni Edmund Kamiński – misjonarz pracujący w parafii św. Mateusza we Włoszech.

Sponsorowane

Dnia 26 lipca 2020 r. w wieku 54 lat zmarł śmiercią tragiczną Ksiądz Edmund Kamiński, kapłan Diecezji Terni-Narni-Amelia (Włochy). Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego odbędą się dnia 8 sierpnia 2020 roku (sobota) o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Krzyża Świętego w Łomży. Następnie ciało śp. Ks. Edmunda Kamińskiego zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym w Łomży (ul. Przykoszarowa)

– poinformował w oficjalnym komunikacie ks. Artur Szurawski.

Ksiądz Edmund Kamiński urodził się w Kamieniu w 1966 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w Łomży w 1991 roku. Pracował jako kapłan diecezji łomżyńskiej, przebywał na misjach w Kongo a ostatnie 11 lat pracował jako pastor parafii świętego Mateusza w Campitelli.

Diocesi di Terni-Narni-Amelia na swoim profilu na Facebooku podaje, że ksiądz Kamiński przebywał we Włoszech od 2009 roku.

Był księdzem z głęboką wrażliwością. Był kochany i szanowany przez całą społeczność diecezjalną za jego ludzkie i duchowe umiejętności, za hojność i dostępność dla wszystkich, szczególnie chłopców i młodzieży. Nawet po odejściu z misji był inicjatorem licznych inicjatyw pro-misyjnych w swojej parafii i diecezji. Zawsze przynosił niebanalne świadectwo, wypełnione jego ogromnym doświadczeniem, które go głęboko wzbogaciło.

– czytamy w poście Diocesi di Terni-Narni-Amelia na Facebooku
Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Rząd zdecydował o nowych obostrzeniach. Sprawdź nowe zasady

   20 sprytnych projektów, które jak najszybciej powinny znaleźć się w każdym mieście