w

W czasie lotu kapitan źle się poczuł. Wyszedł do łazienki i… nie żyje

Pilot zmarł w czasie lotu. Samolot leciał z Miami do Santiago. W czasie kursu kapitan źle się poczuł. W związku z zaistniałą sytuacją maszynę przekierowano do Panamy, a ster objęło dwóch innych pilotów. Niestety, po wylądowaniu stwierdzono zgon kapitana.

Sponsorowane

Pilot zmarł w czasie lotu

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia. Boeing 787-9 Dreamliner leciał z Miami na Florydzie do stolicy Chile, Santiago. W trakcie lotu obrał jednak kurs na międzynarodowe lotnisko Panama Tocumen. Powodem było złe samopoczucie kapitana. Zaledwie 28 minut po zgłoszeniu problemów zdrowotnych samolot wylądował.

Linie lotnicze wydały oficjalne oświadczenie. Można z niego wyczytać, że samolot “musiał wylądować na międzynarodowym lotnisku Tocumen w Panamie z powodu nagłej sytuacji dotyczącej jednego z trzech członków załogi”. Pomocy wymagał kapitan. Na początku źle się poczuł, wyszedł do toalety, a następnie stracił przytomność. Mimo udzielenia pierwszej pomocy mężczyzna zmarł.

“Jesteśmy głęboko poruszeni tym, co się stało i składamy najszczersze kondolencje rodzinie naszego pracownika. Jesteśmy wdzięczni za jego cenny wkład. Zawsze wyróżniał się poświęceniem, profesjonalizmem i zaangażowaniem” – napisała linia lotnicza. Pilot miał 25-letnią karierę lotniczą.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pluskwy zjadają żywcem chorych pacjentów w szpitalnych łóżkach. Dramat trwa od 5 lat

   Samolot nagle runął na autostradę. Jeden z kierowców nagrał moment katastrofy