w

Nad Polskę nadciąga Dudley! “Przygotujcie się na ekstremalnie niebezpieczną pogodę”

Nad Polskę nadciągają porywiste wiatry. Miejscami ich prędkość osiągnie nawet 115 km/h. Wydano nawet alerty pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Do mieszkańców niektórych regionów dojdą one już dzisiaj.

Sponsorowane

Ekstremalne zjawiska pogodowe

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpieczeństwem, które czeka nas w najbliższych dniach, począwszy od dzisiaj. Nad Polskę nadciąga niż znad Danii, który odpowiedzialny będzie za wichury, burze oraz opady deszczu ze śniegiem.

Czwartek będzie tak naprawdę pierwszym bardzo wietrznym dniem. W większości kraju wiatr w porywach osiągnie temperaturę do 90 km/h. Nad morzem możemy spodziewać się porywów nawet do 100 km/h. W piątek wiatr będzie nieznacznie spokojniejszy. Na północy i zachodzie kraju porywy będą dochodzić do 85 km/h.

W sobotę nastąpi pogorszenie. Synoptycy mówią, że możemy spodziewać się ekstremalnie niebezpiecznej pogody. W tym dniu prędkość wiatru może dochodzić do 110 km/h w całej Polsce. Dopiero w niedzielę możemy spodziewać się poprawy pogody. Choć jeszcze momentami wiatr będzie porywisty, ale nie powinien przekraczać 60 km/h.

Sponsorowane
Pixabay

Wichury w całej Polsce

Dzisiaj IMGW ma wydać alerty drugiego stopnia dla województw:

– zachodniopomorskiego,
– lubuskiego,
– wielkopolskiego.

Alerty pierwszego stopnia możliwe że pojawią się w województwie:

– pomorskim,
– kujawsko-pomorskim,
– łódzkim,
– opolskim,
– dolnośląskim,
– mazowieckiego.

Natomiast w czwartek ostrzeżenia pogodowe obejmą już cały kraj. Pomarańczowych alertów powinni spodziewać się mieszkańcy:

– zachodniopomorskiego,
– pomorskiego,
– kujawsko-pomorskiego,
– wielkopolskiego,
– lubuskiego,
– dolnośląskiego,
– opolskiego.

Sponsorowane

Na pozostałych obszarach mogą pojawić się alerty pierwszego stopnia.

Najgorsze, bo czerwone alerty możliwe że pojawią się w piątek w rejonie północnym, a dokładniej w województwie zachodniopomorskim. Tam prędkość wiatru może osiągnąć 115 km/h. Pomarańczowych alertów powinni spodziewać się mieszkańcy lubuskiego i wielkopolskiego. W pozostałe części kraju możliwe żółte alerty.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Katarzyna Dowbor dostała pierwszą emeryturą. Sama przyznaje, że przeżyła szok

   To on usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Aleksandra i Oliwia nie żyją