w

Wraca nauka zdalna i to w całej Polsce. Wiemy, jak długo będzie trwać

7 grudnia o godzinie 13:00 miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Adama Niedzielskiego. Zwołano ją w celu przedstawienia Polakom drugiego pakietu obostrzeń, które będą obowiązywać już od 15 grudnia i obejmą również Święta Bożego Narodzenia.

Sponsorowane

Wraca nauka zdalna

Rząd zdecydował się na zaostrzenie restrykcji z powodu pojawienia się nowego wariantu koronawirusa, jakim jest Omikron. Jednym z założeń nowych restrykcji jest powrót wszystkich uczniów do nauki zdalnej.

Zdecydowaliśmy się, że te kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres postferyjny, kiedy mamy święto Trzech Króli, będzie z nauką zdalną – poinformował minister zdrowia. 10 stycznia uczniowie wrócą do normalnego trybu szkolnego. – Intencją jest wydłużenie okresu, gdy nie dochodzi do interakcji między dziećmi.

Twitter
Sponsorowane

Nauka zdalna rozpocznie się 20 grudnia i będzie trwała do 9 stycznia. Do tej pory w placówkach edukacyjnych nauka zdalna bądź hybrydowa była wprowadzana w momencie, gdy w danym miejscu pojawił się koronawirus. Wówczas dyrektor za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu, zawieszał zajęcia stacjonarne na określony czas. 

Według danych i statystyk MEiN w aktualnym momencie stacjonarnie pracuje 78,4 proc. szkół podstawowych i 82,9 proc. średnich.

Hippopx

Jeśli chodzi o inne restrykcje obejmą one m. in. zmniejszenie limitów osób przebywających w sklepach, kościołach, kinach itp, a także zamknięcie niektórych lokali.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nowe restrykcje już od 15 grudnia. Będą o wiele bardziej surowe!

   Obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 również w Polsce