w

Nietypowa sytuacja w szkole. Nauczycielka śmiała powiedzieć te słowa uczniom

Pandemia COVID-19 przybiera na sile. To już kolejna fala choroby, z którą Polakom przychodzi się zmierzyć. Wszyscy boją się zarażenia, a nieprzyjemne realia odbijają się na psychice każdego – w tym przede wszystkim dzieci.

Sponsorowane

Nauczyciele i uczniowie są w wyjątkowo trudnej sytuacji, ponieważ konieczne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nauczania, a jednocześnie zapewnienie bezpieczeństwa. Do niecodziennej sytuacji doszło w jednej ze szkół na Śląsku – opowiedział o tym prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech. Był jednym z gości w Sejmie, gdzie 25 stycznia 2022 roku zebrał się Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu.

Pxhere

Problemy w szkole

W trakcie spotkania w Sejmie omawiane były medyczne, społeczno-gospodarcze, a także prawne konsekwencje wybuchu pandemii koronawirusa COVID-19. Jednym z gości spotkania był prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech, który opowiedział o sytuacji, jaka miała miejsce w jednym ze śląskich liceów.

Sponsorowane

W jednej ze szkół ogólnokształcących na Śląsku, jedna z nauczycielek powiedziała, że do biurka mogą podchodzić tylko dzieci zaszczepione. Dzieci niezaszczepione siedzą w ławce i odpowiadają w ławce. Nie mają prawa podejść do biurka. Dochodzi już do takich sytuacji i to rząd na to pozwala, dopuszcza do takich sytuacji. To jest coś okropnego – powiedział samorządowiec.

Pixabay

Dodał też, że coraz więcej dzieci cierpi na depresję. Odczuwają przygnębienie, niepokój, a stany depresyjne mogą prowadzić do chęci popełnienia samobójstwa. Skrytykował także zdalne nauczanie.

Wraca nauka zdalna

W związku z coraz większą liczbą chorych na COVID-19, podjęta została decyzja o przywróceniu zdalnego nauczania. Będzie ono trwać od 27 stycznia do końca ferii zimowych. Nauka zdalna będzie obowiązywać uczniów szkół podstawowych z klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych. Minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek wyjaśnił: “Wsłuchując się w apele i głos służb sanitarnych, analizując dane z wczoraj i z dziś, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych”.

Flickr

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nagranie z udziałem Donalda Trumpa wypłynęło do sieci. Amerykanie są w szoku

   Nie żyje członek popularnego zespołu disco polo. “Bez niego świat nie będzie taki sam”