w

Ksiądz namawia by nie nosić maseczek i “odkażać się wodą święconą”

Sytuacja została nagrana podczas mszy w parafii p.w. Zesłania Ducha Św. w Pustelni Czatachowa w województwie śląskim. Ksiądz zaapelował do obecnych wiernych, aby czcili swoją wolność i nie nosili maseczek podczas mszy, a jeśli ktoś ceni swoje zdrowie to został poproszony o “odkażanie się wodą święconą”.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Według duchownego nie powinno się modlić z maseczką na twarzy:

Taka prośba ode mnie, żeby nie nosić maseczki, żeby modlić się w wolności, w pokoju, z radością, a nie z maską na twarzy. Jak można wielbić pana Boga w ten sposób? Nie da się, wszystko będzie tłumione.

Jako argument przeciw maseczkom ksiądz przywołał (jak się okazuje) nieprawdziwe informacje o tym, że troje dzieci zmarło w Niemczech przez noszenie maseczek ochronnych w szkole. Jednak to jeszcze nie wszystko – swój apel kapłan zakończył prośbą o “odkażanie”:

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Bardzo was proszę, jeśli nie chcecie mnie ani członków wspólnoty zakazić, to tutaj jest kropielnica, jest woda święcona, odkażajcie się.

Nagranie jest prawdziwe

Serwis NTO.pl potwierdza autentyczność nagrania:

W sekretariacie wspólnoty dowiedzieliśmy się, że duchowny wszystko, co miał do powiedzenia w sprawie zakładania maseczek, zawarł podczas nabożeństwa.

Archidiecezja odcina się

Arcybiskup Metropolita Częstochowski i Archidiecezja Częstochowska stanowczo odcinają się od wypowiedzi, działań i postawy ks. Daniela Galusa oraz grupy wiernych określających się jako „Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa”, a skupionych wokół tzw. Pustelni w miejscowości Czatachowa. Nie biorą także odpowiedzialności za skutki tychże wypowiedzi i działań, przypominając wszystkim wiernym o zobowiązaniu do stosowania się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

– tak brzmi początek oświadczenia rzecznika prasowego Archidiecezji Częstochowskiej

Całe oświadczenie przeczytasz na stronie Oświadczenie w sprawie działalności i wypowiedzi ks. Daniela Galusa.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zdjęcie, które stało się hitem! Ledwo co się urodził, a już ściąga maseczki

Łukasz Szumowski został podłączony pod tlen. Ma COVID-19