w

Ksiądz namawia by nie nosić maseczek i “odkażać się wodą święconą”

Sytuacja została nagrana podczas mszy w parafii p.w. Zesłania Ducha Św. w Pustelni Czatachowa w województwie śląskim. Ksiądz zaapelował do obecnych wiernych, aby czcili swoją wolność i nie nosili maseczek podczas mszy, a jeśli ktoś ceni swoje zdrowie to został poproszony o “odkażanie się wodą święconą”.

Sponsorowane

Według duchownego nie powinno się modlić z maseczką na twarzy:

Taka prośba ode mnie, żeby nie nosić maseczki, żeby modlić się w wolności, w pokoju, z radością, a nie z maską na twarzy. Jak można wielbić pana Boga w ten sposób? Nie da się, wszystko będzie tłumione.

Jako argument przeciw maseczkom ksiądz przywołał (jak się okazuje) nieprawdziwe informacje o tym, że troje dzieci zmarło w Niemczech przez noszenie maseczek ochronnych w szkole. Jednak to jeszcze nie wszystko – swój apel kapłan zakończył prośbą o “odkażanie”:

Bardzo was proszę, jeśli nie chcecie mnie ani członków wspólnoty zakazić, to tutaj jest kropielnica, jest woda święcona, odkażajcie się.

Sponsorowane

Nagranie jest prawdziwe

Serwis NTO.pl potwierdza autentyczność nagrania:

W sekretariacie wspólnoty dowiedzieliśmy się, że duchowny wszystko, co miał do powiedzenia w sprawie zakładania maseczek, zawarł podczas nabożeństwa.

Archidiecezja odcina się

Arcybiskup Metropolita Częstochowski i Archidiecezja Częstochowska stanowczo odcinają się od wypowiedzi, działań i postawy ks. Daniela Galusa oraz grupy wiernych określających się jako „Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa”, a skupionych wokół tzw. Pustelni w miejscowości Czatachowa. Nie biorą także odpowiedzialności za skutki tychże wypowiedzi i działań, przypominając wszystkim wiernym o zobowiązaniu do stosowania się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

– tak brzmi początek oświadczenia rzecznika prasowego Archidiecezji Częstochowskiej

Całe oświadczenie przeczytasz na stronie Oświadczenie w sprawie działalności i wypowiedzi ks. Daniela Galusa.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zdjęcie, które stało się hitem! Ledwo co się urodził, a już ściąga maseczki

   Łukasz Szumowski został podłączony pod tlen. Ma COVID-19