w , ,

Koniec handlu w niedzielę? Sejm właśnie wprowadził zmiany

Sejm od jakiegoś czasu dążył od uszczelnienia przepisów dotyczących handlu w niedziele. Posłowie właśnie poparli zmiany dotyczące m.in placówek pocztowych – za głosowało 272 posłów, przeciw 135, natomiast 37 osób wstrzymało swój głos.

Sponsorowane

Ustawa wprowadzająca stopniowy zakaz handlu w niedzielę weszła w życie w marcu 2018 roku. Początkowo zakaz był dozwolony w ostatnią niedzielę miesiąca, jednak od 2020 roku handel dozwolony jest wyłącznie w 7 niedziel w roku.

Kto może sprzedawać?

Sejm dążąc do uszczelnienia przepisów zakazujących handlu w niedzielę, na mocy dzisiejszego głosowania doprecyzował kto może pracować w sklepie w niedzielę. Zgodnie z przyjętą zmianą handel może być prowadzony przez przedsiębiorcę, który jest osobą fizyczną. Przedsiębiorca ten może jednak korzystać z nieodpłatnej pomocy małżonka, dzieci, rodziców, macochy/ojczyma a także rodzeństwa, wnuków i dziadków.

Koniec “placówek pocztowych”?

Sponsorowane

Przegłosowane w dniu dzisiejszym zmiany dotyczą takie placówek pocztowych. Handel w niedzielę będzie mógł być prowadzony wyłącznie przez placówki, które wykażą, że wpływy z usług pocztowych stanowią conajmniej 50% ich przychodów. Co prawdopodbnie oznacza całkowite zamknięcie furtki dla sklepów, które z niej korzystały.

Okazuje się jednak, że handel w niedzielę mógł dzisiaj zostać zakazany całkowicie. Jednak poprawka o takiej treści zaproponowana przez posłow KO nie została przyjęta.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Więźniowie ruszą do pracy! Ministerstwo zdradziło, czym będą się zajmować

   Urodziła bliźniaki w wieku 60 lat. To aktorka z serialu “M jak miłość”!