w

Rząd zaskoczył tą decyzją Polaków. Premier Mateusz Morawiecki potwierdza

Na specjalnej konferencji zwołanej przez Mateusza Morawieckiego, premier oświadczył, że w 2022 roku emeryci mogą liczyć nie tylko na 13. emeryturę, ale również na 14. Wcześniej rząd tłumaczył, że czternastka jest tylko jednorazowa i będzie przysługiwać wyłącznie w 2021 roku.

Sponsorowane

14. emerytura

W 2022 roku będzie ona wypłacana latem lub wczesną jesienią. Tak zadeklarował Mateusz Morawiecki. Ponadto padła obietnica, że już w kwietniu seniorzy mogą liczyć na 13. emeryturę, a waloryzacja świadczeń wyniesie 7%. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozważano przeprowadzenie podwójnej waloryzacji. Jednak nie wprowadzono jej, a w zastępstwie będzie przysługiwać 14. emerytura.

Można się spodziewać, że 14. emerytura w 2022 roku będzie przysługiwać tylko seniorom na najniższych świadczeniach.

Pixabay
Sponsorowane

Podwyżka ma być wyższa od inflacji

Podwyżka świadczeń dla emerytów w bieżącym roku wyniesie 7%. Nie należy zapominać, że dojdzie do tego jeszcze 13. emerytura w kwietniu, a na jesień 14. Premier zadeklarował, że jeśli doda się do siebie dodatkowe świadczenia, to seniorzy otrzymają z nawiązką rekompensatę za inflację. Morawiecki dodał również, że emeryci otrzymają też dodatek osłonowy.

Minister Rodziny, Marlena Maląg dodała, że decyzja o wprowadzeniu 14. emerytury w 2022 roku jest jednorazowa, podobnie jak było to w ubiegłym roku.

Pixabay

Po przeprowadzeniu waloryzacji na poziomie 7%, minimalna 13. i 14. emerytura wyniosą w tym roku 1338,44 zł brutto. Przy czym, “czternastkę” otrzymają tylko seniorzy pobierający niższe świadczenia. Dokładne szczegóły dotyczące kryterium dochodowego nie zostały póki co podane.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ile dokładnie kaczek znajduje się na obrazku? Odpowiedź cię zaskoczy!

   “Nie przestraszcie się”. Z twarzą młodej mamy w czasie porodu stało się coś dziwnego