w ,

Andrzej Duda podniósł wynagrodzenia pracowników kancelarii. Nawet 2 000 zł więcej

Na mocy zarządzenia Prezydenta Andrzeja Dudy, pracownicy Kancelarii Prezydenta otrzymają podwyżki. Najniższa podwyżka to 500 zł, najwyższa – 2 000 zł. Zarządzenie wchodzi od września, jednak wynika z niego, że za poprzednie miesiące tego roku pracownicy otrzymają wyrównanie.

Sponsorowane

W Kancelarii Prezydenta obecnie pracuje 400 osób. Podwyżki dotyczą wszystkich pracowników. Na najwyższe podwyżki mogą liczyć doradcy Prezydenta a także szefowa kancelarii – Halina Szymańska. Ich wcześniejsze zarobki zawierały się w przedziale od 6 000 do 11 000 zł, a po zmianach wynagrodzeń będzie to przedział od 8 000 do 12 000 zł – podaje “Rzeczpospolita”.

Do tej pory średnie wynagrodzenie pracownika Kancelarii Prezydenta wynosiło około 10 000 zł, a łączny koszt wynagrodzeń w zeszłym roku wyniósł 53 mln zł.

Projekt ustawy o podwyżkach dla parlamentarzystów

W poniedziałek Senat odrzucił projekt nowelizacji ustawy podwyższający wynagrodzenia parlamentarzystów i osób piastujących wysokie stanowiska w Państwie, ze względu na negatywny odbiór projektu przez opinię publiczną.

Sponsorowane

Zobacz także: Zarobki parlamentarzystów według nowelizacji ustawy

W związku z tym, że projekt ustawy o podwyżkach spotkał się z tak dużym oburzeniem, czy prezydenckie podwyżki dla pracowników kancelarii nie trafiają przypadkiem w równie słaby moment?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Owsiak dolewa oliwy do ognia po dymisji Szumowskiego: “Szanowny ministrze, hola, hola”

   Producent “spożywki” zmienia nazwę sosu. Powód? Nazwa jest zbyt rasistowska