w

Afera w Dubaju, wiemy kto brał udział w imprezach. “Uczestniczka Top Model…”

Kilka lat temu opinią publiczną wstrząsnęły informacje o polskich modelkach, które miały za pieniądze uczestniczyć w seksualnych orgiach odbywających się w Dubaju. Dziś w pewnym stopniu możemy domyślać się, kogo dotyczyła tak zwana „afera dubajska”.

Sponsorowane

Wszystko ujawnia w książce

W swojej książce dziennikarz Piotr Krysiak, szczegółowo opisuje kulisy wyjazdów modelek do Dubaju. Na bazie dokumentów sądowych i ujawnionych rozmów, opisuje mechanizm rekrutacji dziewczyn, które występowały w głównej roli w seksualnych orgiach. Modelki, influencerki i celebrytki, dzieląc się zdjęciami i wrażeniami egzotycznych podróży, w rzeczywistości były tam, jako dziewczyny do towarzystwa.

Pudelek

Za opłaty sięgające dziesiątków tysięcy dolarów, prezenty i biżuterię oraz ubrania, godziły się spełniać fantazje bogatych szejków. Często uczestnicząc, w upokarzających praktykach seksualnych.

Sponsorowane

W książce Piotr Kryszak przypomina zdarzenia, w które zamieszana była między innymi Joanna B. – córka znanego muzyka oraz Emilia P. i Karolina Z. Wszystkie pracowały jako naganiaczki. Miały za zadanie rekrutowanie celebrytek i organizowanie im wyjazdu. Główna oskarżona została wówczas skazana na trzy lata pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

Pudelek

O tym że chodzi o seks, dowiadywały się w większości na miejscu

Organizatorki wyjazdu, nie wspominały potencjalnym ofiarom, że chodzi o prace w charakterze „pani do towarzystwa”. Swoje ofiary wyszukiwały w mediach społecznościowych, zwracając szczególną uwagę na panie, niebojące się odważnych sesji fotograficznych. Ich celem były celebrytki, aktywne w mediach modelki oraz uczestniczki konkursów piękności.

Tam zresztą najłatwiej było złowić “towar” pierwszej klasy – pisze Krysiak.

Pudelek

Wiele kobiet nie było świadomych prawdziwego celu wyjazdu. Po powrocie wstyd nie pozwalał im oskarżyć „naganiaczek”. Te, które świadomie zdecydowały się na oferowaną pracę, także ukrywały szczegóły wyjazdu. Najczęściej swoim rodzinom, przyjaciołom, a przede wszystkim mężom i dzieciom, opowiadały, że jadą na sesje fotograficzną, czy jako modelki na targi branżowe.

Pudelek
Sponsorowane

Znamy częściową tożsamość dziewczyn

Kobiety dostawały po 500 euro dziennie. Stawka była jednak zróżnicowana ze względu na charakter pracy. Jak ujawnia Krysiak – „Na jednym z wyjazdów jedna z modelek zarobiła 200 tysięcy euro!”. Dziennikarz sugeruje też, że zna tożsamość niektórych kobiet zamieszanych w aferę dubajską. Według jego sugestii była to uczestniczka programu Top Model, a także zwyciężczyni konkursu Miss Polonia oraz aktorka, znana m.in. z filmu Sfora.

Pudelek

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

191 komentarze

  1. Dostawały pieniądz na wszystko się zgadzały a teraz grają ofiary ? Śmiechu warte to co pieniążki się skończyły i doszły do wniosku że zbyt tanio wyceniły swoją godność bo na dodatek ludzie się dowiedzieli a liczyły na to że wszystko zostanie zachowane w ciszy.