w

14-latka w ciąży ukryta w szafie. Policja poszukiwała jej przez 1,5 roku

14-letnia nastolatka została odnaleziona po półtorarocznych poszukiwaniach. Dziewczynka uciekła z domu i ślad po niej zaginął. Amerykańscy funkcjonariusze natknęli się na nią, w czasie przeszukiwania jednej z posesji. Była ukryta w szafie. Co więcej, okazało się, że jest w zaawansowanej ciąży.

Sponsorowane

Zaginęła półtora roku temu

Nastolatkę znaleziono w miniony wtorek, 7 lutego, w Port Huron w stanie Michigan. Policjanci przeszukiwali mieszkanie. Cichy płacz dobiegał z szafy, zlokalizowanej w jednym z pokoi. Kiedy otworzyli drzwi, ich oczom ukazała się przerażona 14-latka. Funkcjonariusze już wcześniej usiłowali rozejrzeć się po tym miejscu. Jednak nie zostali wpuszczeni do środka. “Powiedziano nam, żebyśmy wrócili z nakazem przeszukania. Dokładnie to uczyniliśmy” – powiedział zastępca szeryfa US Marshals Service Robert Watson.

Lokatorzy mieszkania usilnie twierdzili, że nie mają pojęcia o miejscu pobytu nastolatki. Jednak przeszukanie wskazało na coś zupełnie innego. Mundurowi zwrócili uwagę, że odnaleziona dziewczyna jest w czwartym lub piatym miesiącu ciąży. “Płakała, nie wiedziała, dokąd się udać. Była dość przerażona i bała się, że straci dziecko”.

Pxhere
Sponsorowane

14-latkę przewieziono do szpitala. Lekarze po przeprowadzeniu badań uznali jej stan za dobry. Następnie dziewczynę zawieziono na spotkanie z biologicznym ojcem.“Była tym zachwycona. Wcześniej bała się, że znowu trafi do rodziny zastępczej. Powtarzała, że chce być ze swoim tatą” – opisał zastępca szeryfa.

Uciekła z rodziny zastępczej

Historia zaginięcia nastolatki sięga półtora roku wstecz. Bowiem to wtedy zaginęła. Śledczy podejrzewają, że mogła w tym maczać palce biologiczna matka. Kobieta straciła wcześniej opiekę nad córką, która trafiła do rodziny zastępczej. Nastolatka miała uciec od opiekunów prawnych i zostać odnaleziona przez matkę. Ta kilkukrotnie zmieniała miejsce zamieszkania, aby zmylić policję.

Póki co nie ustalono, jak, kiedy i z kim 14-latka zaszła w ciążę. “Poprosiłem ją, żeby zadzwoniła pod mój numer, jeżeli będzie kiedykolwiek potrzebowała pomocy” – podkreślił Robert Watson.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Wychowawczyni wspomina Mateusza Murańskiego. Śledziła jego losy aż do końca

   Czym są serwerowe szafy Rack oraz jakie są ich zalety? Zastosowanie szaf Rack w branży Informatycznej