w

To był dopiero drugi dzień szkoły. Śmiertelny wypadek 10-latka na lekcji w-f

Kostomłoty to niewielka wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim. Właśnie tam doszło w ubiegłym tygodniu do tragicznego zdarzenia. 10-letni chłopiec w czasie lekcji wychowania fizycznego w szkole spadł z drabinek. Niestety, ale zmarł. Sprawą zajęła się już prokuratura.

Sponsorowane

Nieszczęśliwy wypadek zakończył się śmiercią dziecka

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, w szkole podstawowej we wsi Kostomłoty, pod Wrocławiem. Około godziny 12:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o zajściu. Natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Okazał się, że 10-latek podczas lekcji wychowania fizycznego spadł z drabinek i upadł na podłogę. Niestety, ale doszło do zatrzymania krążenia. Właśnie taką informację przekazał dyżurny, który pełnił służbę w czasie zgłoszenia w Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Wikimedia
Sponsorowane

Wypadek na lekcji W-F

Kiedy w szkole zjawiła się straż pożarna, na miejscu był już obecny lekarz. Przyjechał z mieszczącego się nieopodal ośrodka zdrowia. Bezzwłocznie wraz z pielęgniarką przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przed przyjazdem medyków prowadzili ją nauczyciele ze szkoły.

Na miejscu poza lekarzem, pielęgniarką i strażakami pojawili się także ratownicy medyczni, a tuż po nich przyleciał helikopter Pogotowia Ratunkowego. Przez dwie godziny prowadzono resuscytację. Jednak mimo starań nie udało się uratować życia małego chłopca.

Pixabay

Tak naprawdę dopiero co zaczął się rok szkolny… W piątek dzieci po raz drugi przyszły do placówki na lekcje. Jest nam niezmiernie przykro i składamy kondolencje dla rodziny 10-latka. To zdecydowanie za młody wiek, by umierać ?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Justyna Żyła ma nowego chłopaka. Pokazała się z nim na ślubie córki Małysza

   Paparazzi przyłapali Karolinę Małysz w czasie ślubu. To był wyjątkowy moment