w ,

Ciągnik “uciekł” kierowcy. Jeździł w kółko kilometr od domu

0:32

Bardzo nietypowe zgłoszenie trafiło ostatnio do komendy policji w Krasnystawie. Ciągnik bez kierowcy przejechał przez drogę wojewódzką, gubiąc po drodze przyczepę…

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Do całej sytuacji doszło, gdy mieszkaniec gminy Krasnystaw odpalił swój ciągnik nie siedząc w miejscu kierowcy. Okazało się, że pojazd ma wrzucony bieg, a to sprawiło, że ciągnik wraz z przyczepą zaczął jechać przed siebie.

Mężczyzna pobiegł za “uciekającym” ciągnikiem, jednak bezskutecznie. Pojazd zdążył przejechać przez siatkę przeciwśniegową, przeciął drogę wojewódzką nr 812 a w sąsiadującym z nią rowie odpięła mu się przyczepa. Samotna maszyna wjechała na pola uprawne, gdzie jeździła już w kółko.

Ciągnik bez kierowcy przejechał łącznie około kilometra. Na polach uprawnych udało się dorwać maszynę, “przejąć stery” i kierować się w stronę swojego domu. Przy drodze wojewódzkiej trafił na radiowóz policyjny, który zatrzymał go i rozpoczął kontrolę.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
KPP Krasnystaw
KPP Krasnystaw

Okazało się, że 36-latek był pijany – w jego organizmie stwierdzono 2,2 promile alkoholu. Ustalono również, że to nie pierwszy “wybryk” kierowcy – w przeszłości miał już zabrane prawo jazdy.

Krążący bez kierowcy ciągnik został nagrany przez lokalnego dziennikarza, który powiadomił policję o incydencie.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Iza Sucha

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Bezpański pies płacze z radości po tym, jak miła nieznajoma karmi go na ulicy

11 pytań o szczepionki mRNA na COVID-19