w

Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego. A tyle zarabia za jeden koncert

Wielu polskich artystów, narzeka na bardzo niskie emerytury. Jednym z nich jest Krzysztof Cugowski, który podzielił się z fanami wysokością swoich dochodów. Jego emerytura jest tak niska, że zmuszony jest pracować, mimo przedświątecznego okresu.

Sponsorowane

Wysokość emerytury Krzysztofa Cugowskiego

Znany ze współpracy z Budką Suflera artystą, od 2014 roku występuję z synami Wojciechem i Piotrem. Do aktywności scenicznej zmusza go sytuacja ekonomiczna. Krzysztof Cugowski może liczyć bowiem na emeryturę w wysokości niespełna 1000 złotych. Wcześniej, przed wprowadzeniem minimalnej emerytury, dostawał 570, a później 882 złote. 71-letni artysta nie ma jednak pretensji czy żalu.

Twitter

Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych – mówi w rozmowie z Super Express.

Sponsorowane

Jednak jak sam przyznaje, sytuacja zmusza go do wytężonej pracy, także w okresie, gdy wszyscy szykują się do świąt. W grudniu zagra 15 koncertów, za które zainkasuje łącznie 750 tysięcy złotych. Jedyną przerwę planuje na trzy dni świąt Bożego Narodzenia.

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

866 komentarze

  1. O co temu człowiekowi chodzi żył całe życie jak lord zarabiał majątek trzeba było odkładać na konto albo płacić do ZUSu odpowiednie składki a nie rozpierdolić cały majątek a teraz co niska emerytura a za co ma być ta emerytura jak się płaciło tak teraz za co by chciał wyższą emeryturę za to że rozpierdolił wszystko to teraz bieda trudno kiedyś trzeba biedować myśmy biedowali za młodu i dalej biedujemy i nikt za nic nam nie da więcej mimo że brali nam ponad 50 procent zarobków do ZUSu zabierali .

  2. Wysokość emerytury zależy od składek na ubezpieczenie emerytalne. I tyle w temacie. Co chwila jakiś artysta w wieku emerytalnym zaczyna narzekanie na wysokość emerytury. Dedykuję tym osobom stary mądry wierszyk pt. “Konik polny i mrówka”