w ,

Możesz dostać mandat za jedzenie i picie w przestrzeni publicznej!

W obliczu wprowadzenia żółtej strefy na terenie całego kraju pojawiło się pytanie: czy możemy pić i jeść będąc na zewnątrz, w przestrzeni publicznej? Główny Inspektorat Sanitarny odpowiada.

Sponsorowane

Codziennie notujemy coraz to większe ilości osób zakażonych, objętych kwarantanną czy zmarłych w związku z pandemią koronawirusa. Codziennie próbujemy się też zmagać i przywyknąć do wprowadzonych obostrzeń, a to wcale nie jest takie proste. Pojawiają się wątpliwości czy czynności, które jeszcze tydzień temu były dozwolone, teraz nie grożą mandatem. Jedną z nich jest temat spożywania posiłku czy picia na świeżym powietrzu. Wiadomo, że nie damy rady jeść z maseczką na twarzy, jednak czy można ją ściągnąć aby zjeść np. kebaba na świeżym powietrzu?

Okazuje się, że nie! Zgodnie z komunikatem, który pojawił się na stronie GIS w sekcji “Q&A dotyczące żywności i koronawirusa”:

Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek.

Zakaz prowadzenia działalności gastronomicznej na wynos nie obowiązuje, jednak należy pamiętać, aby posiłków kupionych na wynos nie konsumować w przestrzeni publicznej (z wyłączeniem terenów lokali gastronomicznych).

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Czy WHO (przypadkowo) potwierdziło, że ​​COVID-19 nie jest bardziej niebezpieczny niż grypa?

   Zdjęcie, które stało się hitem! Ledwo co się urodził, a już ściąga maseczki