w

Nie wiedziała, co dzieje się z jej ustami. Dopiero w szpitalu poznała prawdę

Sherri Maddox jest mieszkanką stanu Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Kobieta doznała przykrej sytuacji. Otóż została ugryziona w wargę, przez jadowitego pająka. Pojawiły się halucynacje oraz ogromny obrzęk. Kobieta początkowo nie zdawała sobie sprawy z tego, co zaszło. Trafiła do szpitala.

Sponsorowane

Brązowy pustelnik

Kobieta miło spędzała czas ze znajomymi. Wybrała się akurat na 10-godzinny spływ kajakowy po rzece Staunton. Przebywając na łonie natury nie spodziewała się, że spotka ją już za chwilę takie nieszczęście. Sherri została ugryziona przez pająka. Początkowo kobieta bagatelizowała objawy. Myślała, że nie stanie się nic groźnego. Ale z czasem, gdy pojawiły się halucynacje, a usta spuchły do naprawdę sporych rozmiarów, zmieniła zdanie.

Flickr

Okazało się, że pająkiem, który ją ugryzł jest pustelnik brunatny. Po czym go poznać? Otóż jak sama nazwa wskazuje, ubarwiony jest na brązowo. Posiada długie odnóża, porośnięte rzadkimi włoskami. Na grzbiecie ma charakterystyczny czarny znak w kształcie skrzypiec. Inną równie charakterystyczną cechą są trzy pary oczu. Samice są dwukrotnie większe od samców. Żywią się głównie innymi pająkami i owadami. Polują przede wszystkim nocą.

Sponsorowane

Co może spowodować ukąszenie? Jad tego pająka rzadko bywa śmiertelny. Ale może powodować rozległą martwicę tkanek, szczególnie w okolicach ukąszenia.

Jednak spokojnie, nie martwcie się. Ten gatunek występuje w południowych i środkowych rejonach Stanów Zjednoczonych.

Wikimedia

Stan kobiety był na tyle poważny, że rodzina wezwała pogotowie

Następnego dnia Sherri cały czas odczuwała silny ból, a opuchlizna wcale nie malała.

Mam prawie 50 lat i pływam zarówno w rzece Staunton jak i po niej, odkąd nauczyłam się pływać – wyznała kobieta

W końcu trafiła do szpitala. Halucynacje sprawiły, że 50-latka nie zdawała sobie nawet sprawy, że została przetransportowana z jednej placówki medycznej do drugiej. Cały czas myślała, że przebywa w swoim domu. Nie do końca była świadoma tego, co się dzieje, ale zwalała to na skutki uboczne leków przeciwbólowych. Dopiero w szpitalu usłyszała od lekarzy, że została ugryziona przez pustelnika brązowego. Minęło kilkanaście dni, zanim wróciła do zdrowia, a obrzęk całkowicie zniknął.

Facebook

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Marioli nie podoba się nazwisko narzeczonego. “Kojarzy mi się z fekaliami”

   Magda K. skoczyła z córeczką z mostu. Wstrząsające słowa osób, które ją znały