w

Chce nadać córce staropolskie imię. “Mała W******? To brzmi głupio!”

Wybór imienia to niełatwa sprawa. Muszą się na nie zgodzić oboje rodziców, a to zdarza się być czasem nie lada wyzwaniem. Liczy się dla nas także opinia najbliższych osób, jak chociażby rodziców. Paulina znalazła się w podobnej sytuacji. Chce nadać swojej córce imię po babci. Jej rodzina i przyjaciele uważają jednak, że imię Władysława kompletnie nie nadaje się dla małej dziewczynki. Wyśmiali zamiary kobiety i namawiają ją do zmiany decyzji.

Sponsorowane
Pxhere

Imię dla dziecka na cześć babci

Paulina była bardzo związana z babcią. To ona dbała o nią i wychowywała ją, gdy rodzice przebywali w innym kraju. Właśnie na jej cześć pragnie nazwać córkę “Władysława”. To dla niej tym ważniejsze, że babcia zmarła 3 lata temu. Wówczas Paulina obiecała sama sobie, że jej córeczka będzie nosić to samo imię. Teraz jest w ciąży, jednak pomysł na imię nie przypadł do gustu ani jej przyjaciołom, ani jej rodzinie.

Sponsorowane

Maxpixel

“Mała Władzia? To brzmi głupio!”

Gdy Paulina oznajmiła bliskim, jakie imię chce nadać swojemu dziecku, wszyscy ją wyśmiali. Wprost powiedzieli, że ich zdaniem to głupi pomysł. Od tej pory robią też przyszłej mamie przytyki i nalegają na zmianę imienia. Kobieta nie rozumie, dlaczego wtrącają się w jej życie, skoro ona i jej partner są zadowoleni z wyboru. Jest jej przykro, że rodzina i przyjaciele nie pochwalają tej decyzji. Tym bardziej, że to piękne, słowiańskie imię.

Wikimedia

A Tobie, podoba się imię Władysława?

Pxhere

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

37 komentarze

 1. Nie widzę nic złego w małej Wladzi. Mam ciotkę o tym imieniu (fakt, że to kobieta po 80-tce). A zresztą co ma do tego rodzina? O imieniu dziecka decydują rodzice (ewentualnie urzędnik USC, który rejestruje dziecko, ale tu nie będzie problemu bo to zwykle imię, a nie jakieś Fiony, Alexy czy inne udziwnienia) i nikt więcej.

 2. Moja kuzynka miała na imię Władzia – teraz się w zasadzie tego imienia nie spotyka. Kiedyś też popularne nie było ale że moja babcia była Stanisława, mamy zmarła przed IIWS starsza siostra Władysława mnie te imiona żeńskie utworzone od męskich nie szokują. Dzięki wspaniałej Stanisławie Celińskiej czy popularnej kiedyś Stanisławie Ryster jeszcze niedawno pamiętamy, że takie istnieją.

  • Anna Skarzynska mi osobiście źle się kojarzą te imiona.
   Niewiem dlaczego ale ze starymi paniami.
   Dziś nadać takie imię dziewczynie to obciach, jeszcze dziecko miałoby pretensje później.
   Pamietam jak kiedyś na lekcji kolega powiedział że jego mama ma na imię Stanisława, pół klasy się śmiało na szczęście nauczyciel był przy rozumie i dostali za.